stana73

Kominíci zdražují služby, budeme je potřebovat. Divíte se jim?

Do teď stačilo jen komín prošťouchnout a ne každý si na to zval kominíka.Dneska musíte mít revizi a kominíků bude nedostatek.My máme „svého“ kominíka,který k nám jezdí několik let a tak teď nemáme problém.Neměla by tak fungovat většina služeb?Většinou to funguje u řemesel,které jsou podceňované.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Je to komedie postavena na hlavu. Vyvlozkoval jsem si komin typizovanym nerezovým potrubím, vycisteny ho mam za par minut, ale kvuli nejakemu KRETENOVI, ktery rad vymysli debilni vyhlasky, ted budu muset pozvat ZBYTECNE kazdy rok kominika a ZBYTECNE platit za lejstro s podpisem.
Tomu se da rikat „demokraticka diktatura tupcu“…

Další odpovědi
dudu

Nedávno jsem na toto téma zadal otázku:

  • po přečtení níže uvedeného sdělení mne ihned napadlo, že nám naši vládní „čunitelé“ opět zajistili další vrásku na čele a výdaje:

http://www.ces­kestavby.cz/clan ky/od-11–2011-jsou-kontroly-ko minu-povinne-18920.html
Obsah tohoto bohulibého vládního nařízení jsem posléze pochopil, nerozumím však praktickému provedení některých ustanovení jako např.

  • povinná kontrola se netýká vafek odvětrávaných fasádou a nevztahuje se ani na nepoužívané komíny, které však musí být zakryté proti dešti a označené tak, aby bylo jasné, že nejsou v provozu.

Byl jsem kouknout ve stavebninách a zjistil, že zcela jednoduchá stříška z nerezového plechu na patnácku komín stojí cca 750 korun. Visačku s nápisem „Mimo provoz“ nemají.