januli

kombinovaný sporák-připojení

jak poznám,že kombinovaný sporák(s plynovou deskou) lze připojit i na plyn. bombu?Jde to připojit,nebo nějak upravit u všech typů?

Nejlepší odpověď
Lubko0

Sporák na zemní plyn musí mít osazeny jiné trysky než na propan-butan. Pokud je sporák nový, je to v návodu. V každém případě je dobré připojení nechat odborníkům. Kdyby se něco zlého stalo, odborník nese odpovědnost.

Další odpovědi
Funna

není jedno, na jaký plyn sporák připojíš, kvůli tomu, že vlastnosti obou plynů jsou jiné a tak každý potřebuje jinou trysku (u propanu je otvor menší) …obvykle se standardně prodávají sporáky na zemní plyn…ale ty asi nepoznáš jaká je tam tryska…takže by ti to měl říct ten, kdo ti to prodává…a i když se plynu lidé většinou bojí, tak výměna trysek není zase takový problém (samozřejmě záleží na typu sporáku)…sada trysek stojí kolem stovky…a jen se tam našroubují…takže pokud chceš ušetřit, tak se to dá vyřešit svépomocí…pokud ne, zavolej si plynaře, ten to zvládne levou zadní…