Kombinované(dál­kové) studium, je vhodné pro třetí (poslední) ročník?

Dobrý den, chci se zeptat, zda je dobrá volba, když se rozhodnu jít na dálkové studium ve třetím ročníku na vysoké škole. Nevyhovuje mně denní forma, nic mně to nedává, jen ztratím čas dojížděním a v konečné fázi, si některé věci dopisuji doma.
Takhle bych měla školu 1× za 14 dní pátek a sobota. A při dálkovém studium bych se soustředila na psaní bakalářské práce, příprava na státnice, popřípadě bych si něco chodila přivydělávat.
CO všechno, musím udělat proto, abych se dostala z denní formy na dálkovou? Napsat žádost (stačí stručně – nemusím uvádět pravdivý důvod? ), nějaké papíry ohledně sociálního se někam nosí? Musím se někam nahlásit? Děkuji

Odpovědi
Dochy

Asi se budeš muset zeptat na škole. A bacha, mám pocit, že tím ztratíš výhody studenta (pojištění, doprava a další…) – ověř si to.

ivzez

Některé VŠ přiznávají status studenta i v případě
kombinovaného studia, jiné ne.
(Jak je to na Vaší VŠ, zjistíte na studijním oddělení. )

Pokud byste měla konzultace 1 x za dva týdny
a ještě k tomu pátek (tipuji odpoledne) a sobotu,
pravděpodbně by to bylo bez statusu.

V takovém případě byste si musela najít nějaké zaměstnání
alespoň na zkrácený úvazek
nebo si sama hradit zdravotní pojištění (1.148 Kč měsíčně).

Pokud byste hledala zaměstnání,
přicházela by v úvahu i evidence na ÚP
(pak by zdravotní pojištění hradil stát).

anonym

to je pravda, že o studentské výhody přijdu