Dom Tailor

Kombinace žánrů Fantasy a Sci-Fi

Jaký je váš názor na kombinaci žánrů fantasy a science fiction?

Jste pro nebo to považujete za hanobení obou žánrů?

Zajímá mě váš názor, pokud možno přidejte i svůj oblíbený či nenáviděný příklad (kniha, seriál, film, hra,… cokoliv).

Předem děkuji za názory 🙂
Doplňuji:
Zajímají mě ale hlavně názory a příklady týkající se té kombinace, děkuji za pochopení

Nejlepší odpověď
tom004

Technickou sci-fi,knihy,filmy,ap. mám rád. Od knih z dětsví od J.M.Trosky,potom Clarka,Lema,Vaň­kové,ale i Součka,Strugačtí aj. Vlastně od mořských hlubin (film Propast),až po daleký vesmír (kniha Mosty přes propast času – nemá chybu),cesty v čase (kniha – Strážci času),a mnoho jiných.V TV sleduji Star Trek (porovnávám techniku,která v době natáčení byla fikcí a dnes lecos z ní je skutečnost). Je to jako s knihama od J.Werna,když jsem je četl,bylo mi cca 10let,byla to hluboká fikce,dnes je to většinou zastaralá technologie.Fantasy je to,co zrovna nemusím,ale podívám se. Konkrétně, filmy jako Highlander mohu,zato Xenu nemusím. Mám asi 160 různých sci-fi knih, a ne na metry jako pan Werich ve slavné scénce,všechny jsem přečetl,některé mockrát. To snad stačí.

Další odpovědi
Dorian

Science fantasy je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů a je to i jeden z nejstarších žánrů fantastiky (třeba série Barsoom z počátku 20. století od Burroughse, autora Tarzana, odehrávající se na Marsu).

Bohužel toho není do češtiny moc přeloženého, například Umírající země od Vanceho. Dobré science fantasy jsou například některé díly série Darkover, Branou z Ivory od Doris Egan, série Jeho temné esence a Majipoor. A pak samozřejmě Star Wars. Podle mě právě tento žánr ukazuje jedny z nejvíc fascinujících obrazů v celém širším žánru.