Dzejkob

Kombinace předepsaných léků? Můžu, nemůžu?

Doktor mi předepsal antibiotika (Duomox 1000) a zároveň mi doporučil, ať si také koupím Zyrtec, ale já teď nevím, jestli mám nejdřív dobrat ty antibiotika a pak brát ten Zyrtec a nebo to mám brát zároveň.

Co myslíte?

Nejlepší odpověď
Pájo

ATB brát jako by se nechumelilo a dobrat je dle dávkování (obvykle se dobírají všechna předepsaná balení, i po odeznění příznaků). Čím dříve se ATB začnou brát, tím lepší efekt.

Zyrtec berte jednou denně podle projevů nejlépe ráno, pokud jsou větší obtíže večer, berte večer.
Zyrtec Vám pomůže od projevů svědění, očních, nosních komplikací (slzení, zduřelá nosní sliznice). Obecně se Zyrtec užívá při projevech alergie (alergická rýma, chronické kožní projevy bez zjevné příčiny – kopřivka a pod.).

Brát současně obojí.

Další odpovědi
beer

Pokud by bylo potřeba nejdříve dobrát jeden lék a teprve pak další, lékař by tě upozornil. Pokud ne – můžeš současně oba.
Příště lékaře lépe poslouchej a hlavně se neboj ptát.