led

Koľko vlastne migrantov určila EU jednotlivým štátom?

Médiá hovoria, že určený bol minimálny počet, maximálny počet, presný počet… mnohokrát takáto rozdielná informácia je v ten istý deň v tom istom médiu
Pritom aj poslanci a vedúci predstavitelia EU hovoria rozdielne. Jedni dokonca hovoria, že nemôžu určovať koľko migrantov má ten-ktorý štát prijať. Nechcem názory proti ani za toto rozhodnutie, len tú hodnotu.
Takže, kde je pravda… aký je ten počet migrantov na jednotlivé štáty?
1 – minimálny počet
2 – presne stanovený
3 – maximálny počet
4 – ako si štát určí, taký bude

Táto kvota na azyl sa dáva len politickým migrantom, nie ekonomickým.
Takže prevažné množstvo migrantov sa vracia späť (aj nasilu) do domovských krajín.

Odpovědi
zzzlatokopka

Led to přesně nikdo neřekne, pač ví, že by nás voliče nasr@l ☹

Pokud je rozděli jednou, příjdou další vlny a tohle není řešení.
Mě zajímá i poměr muži, ženy, děti? No jo vlastně ženy a děti se na lodě nedostali:-(((

arygnoc

Kvóty žiadateľov o azyl zo Sýrie a Eritrey:

Belgicko | 1364
Bulharsko | 572
Cyprus | 173
Česká republika | 1328
Estónsko | 738
Fínsko | 1293
Francúzsko | 6752
Holandsko | 2047
Chorvátsko | 747
Litva | 503
Lotyšsko | 517
Luxembursko | 368
Maďarsko | 827
Malta | 292
Nemecko | 8763
Poľsko | 2663
Portugalsko | 1701
Rakúsko | 1213
Rumunsko | 1705
Slovensko | 785
Slovinsko | 495
Španielsko | 4288
Švédsko | 1369

zdroj: http://www.ak­tuality.sk/cla­nok/276737/slo­vensko-ma-prijat-785-azylantov-eurokomisia-zverejnila-kvoty/?utm_sou­rce=cas.sk&ut­m_medium=zona-article&utm_con­tent=box-aktuality-article&utm_cam­paign=cross

;-Q

Pepa25

Návrh Evropské komise stanovuje tzv. rozdělovací klíč = procento pro kažnou zemi. Počet osob tak bude příděl krát procento (pokud se nyní mluví o 40 tis. osob z Itálie a Řecka a procenterch pro ČR 3,32% a SR 1,96%, tak to stačí vynásobit). Podrobné oficiální info viz odkaz v příloze vč. odkazů na evropské právo, podle kterého má být návrh přijat …

Zdroj: http://europa­.eu/rapid/press-release_IP-15-5039_cs.htm

setapouch

Tito migranti mě tolik neštvou, takže je mi jedno, kolik jich bude. Rozhodně jsou lepší než ekonomičtí migranti ze Slovenska. A bude jich i řádově míň.

led

arygnoc, Pepa25, ďakujem, aj keď stále som nezistila, či EK doporučila mimimálny, maximálny, presný… V tom prípade, ak by si štáty chceli zachovať svoje právo sebaurčenia a ochrany svojho územia pred Tritonovou záplavou – plán Triton – zabezpečenie migrácie – budú mať nejakú ochranu pred Europskou komisiou, ktorá ako Tritón bude zvukom ulity regulovať silu migračných vĺn? Alebo kupčíme s človekom – kúpte niekoho z 3.sveta, nie nemusíte platiť, pridáme ešte 6 000€ jednorázovo (to ledva stačí na náklady s cestou, základným ubytovaním, stravovaním a oblečením, zdravotným vyšetrením), treba si uvedomiť, že väčšina z týchto ľudí nemá nič, všetko sa im musí zadovážiť.
Pepa25, vy hovoríte o percente a kľúči. Ale vychádza ten kľúč zo životnej úrovne obyvateľov a HDP jednotlivých štátov, alebo od počtu obyvateľov?

Pepa25

To se podle mě nedá říct, šlo prostě o to ty lidi přerozdělit. Jak to bude v praxi fungovat, nikdo neví … Má to být dočasné krizové opatření, ale jak se to dál vyvine …
Ten klíč zřejmě není jen podle počtu osob. Jeden z prvních návrhů mluvil o tom, že to bude počet obyvatel dané členské země (z jedné třetiny) a hrubý domácí produkt dané země (ze dvou třetin), jestli to tak dopadlo nevím, nechce se mi to přepočítávat …

Pepa25

Tak jsem to našel: 40% váha je počet obyvatel, 40% HDP, 10% počet azylantů v posledních 5 letech a 10% míra nezaměstnanosti.
http://europa­.eu/rapid/press-release_MEMO-15-5038_en.htm

led

يبسيلونوفيس
podľa vášho „arabského“ nicku nie ste vy náhodou jeden z migrantov? Ako sa hovorí „poturčenec horší od Turka“ Vaše vyjadrenie to len potvrdzuje.

led

Ďakujem za odstránenie príspevku يبسيلونوفيس

zzzlatokopka

No super, teď mi vrtá hlavou:-) Nemám já tam špatné Y/I? 😁