arygnoc

Koľko guľočok o priemere 1 cm sa vmestí do kocky so stranou 10 cm?

nejdem robiť anketu, ale skúste tipnúť:

  • menej ako 1000,
  • 1000
  • viac ako 1000

keďže bolaka živí matika, som zvedavý na jeho sexy-mozog (funguje aj logicky?).

Keď menej ako tisíc, koľko asi (a prečo)?
Keď viac ako tisíc, koľko asi (a prečo)?
Doplňuji:
Správna odpoveď je 1186 guľôčok.
Teda, ostáva mi iba jediné, pogratulovať jednému človeku ku správnej odpovedi.

Pikoška:
Keď sme to skúšali v hospode (asi pred troma rokmi), polovica chlapov v hospode prehrala pivo, lebo tvrdila, že ich tam nevlezie ani 1000.

Nejlepší odpověď
vaiko

Maximální počet je přesně 1186 kuliček (modelováno v autodesk Inventoru s přesností na 0,00001mm :)).
Nejvýhodnější řešení je spodní řada 10×10 nad ní druhá řada 9×9 do mezer spodní řady takto se tam těchto dvojic řad vejde šest a plus už jen jedna vrchní 10×10 viz obr. http://www.im­ghosting.cz/vi­ew-33kulicky.jpg

Další odpovědi
Drap

Logicky jsem odvodil že více než 1000, A proč, protože naskládané kuličky průměru 1 cm se díky zaobleným stranám poskladají lépe než kostičky o straně 1 cm.
Kolik přesně. muselo by se to odzkoušet , nebo spočítat. Hrubý odhad 1050
Doplňuji:
Odhad byl asi špatný. . Nejlepe zřejmě ušetčím místo když kuličku v následující řadě dám mezi čtyři kuličky, to znamená že v druhé řadě bych měl 81 kuliček. V deseti řadách byh jich měl905. Díky ušetřšnému místu bych mohl poskládat jedenáctou řadu, to znamená že celkem by se tam mělo vejít 1005 kuliček

Sůwa

Ty kuličky musí zůstat vcelku, nebo je můžu rozmlátit na prach?

rtepp

Nikkol

10×10×10= 1000

mimochodem tvůj způsob měření metrů čtverečných v místnosti mě úplně odboural 🙂

david22

Určitě víc než tisíc, už kvůli zmíněné zaoblenosti kuliček. A tipoval bych kolem 1100.

mosoj

(950) 10 – 9 – 10 – 9 – 10 –9 – 10 – 9 – 10 – 9

Bohužel vyšetřené místo nevyjde na 11 řadu.

Dá se to i vypočítat, ale pro mně je to moc časově náročné hledat vzorce.

pechota

Přesně 1000, pokud jde o max. počet. Je to stejné jako „kocky“, jinak to ani nejde a každá jiná odpověď je špatná.

pusinka50

V rychlosti jsem spočítala 1.326 kuliček. A teď by mě zajímala tvá odpověď, arygnocu?