MonkeyKing

Kolikrát se vejde stránka A5 do A4?

Mám na mysli, když napíšu celou stránku a4, kolik to je zhruba a5 stráne? 1 a 1/2?

Nejlepší odpověď
novvem

A5 se vejde do A4 dvakrát.

Další odpovědi
Gestas

2. Jedna A4 jsou 2 naležato položené A5 nad sebou.

mzm

Co se týče textu, který se vleze, tak je potřeba uvažovat okraje a velikost písma. Pokud je písmo stejné, a okraje taky, tak na A4 se vlezou víc jak 2 A5-ky. Nejjednodušší je to asi vyzkoušet. Vzít textový editor, který umí zobrazit to, co vyleze na tiskárně, napsat text a zkusit změnit formát papíru. Případně si pohrát s okraji a velikostmi písma.
Lepší způsob jak to zjistit asi nebude.

talka

A4=2A5, 4A6, 16A7 …