Pokročilý

Kolikrát mám zopakovat proces uplné vybití/nabytí nového telefonu?

Četla jsem, že při nabíjení by měl být telefon vypnutý (aspon ty první nabíjení), ale já ho měla zaplý, vadí to něčemu? A jinde zase, že optimální nabití baterie 40-80 % a nenechávat to uplně vybít.
Doplňuji:
Ano, v otázce je pravopisná chyba. Všimla jsem si jí pozdě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dneska vesměs není nutné baterku nějak zvlášť formovat, bohatě stačí novou baterku plně nabít a nechat ji tam chvilku déle - třeba ještě hodinku a pak normálně používat.

Sanmozřejmě dřív bylo nutné baterky formovat - nabít, rychle vybít, zase nabít a rychle vybít atd.

Další odpovědi:

Zlatý

Moc přemýšlíš nad zbytečnými věcmi. Podívej se jakou máš v telefonu baterii. Určitě to nebude NiMH !!!!, ale i kdyby to byla !
Doplňuji:
Pokud se jedná novou baterku a její formátování. Naformátuje se postupem času sama aniž by jsi na to musel-a myslet.

Stříbrný

článek odkázaný fcoopem je 13 let starý a dnes přežitý. Hovoří převážně o NiMH bateriích, které se už dnes v telefonech nepoužívají. Odstavec "Nejen diskety se formátují" je terminologicky úplně špatně, ano, nejen diskety se formátují - ale baterie určitě ne - ty se formují. To však neplatí o LiIon bateriích, na těch není co formovat. Za to o nich přesně platí, co napsala Monie v poslední své větě.

Zlatý

Zásady pro správné používání baterií:

http://www.mobilmania.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 871
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.