Monie

Kolikrát mám zopakovat proces uplné vybití/nabytí nového telefonu?

Četla jsem, že při nabíjení by měl být telefon vypnutý (aspon ty první nabíjení), ale já ho měla zaplý, vadí to něčemu? A jinde zase, že optimální nabití baterie 40–80 % a nenechávat to uplně vybít.
Doplňuji:
Ano, v otázce je pravopisná chyba. Všimla jsem si jí pozdě.

Nejlepší odpověď
Bedy

Dneska vesměs není nutné baterku nějak zvlášť formovat, bohatě stačí novou baterku plně nabít a nechat ji tam chvilku déle – třeba ještě hodinku a pak normálně používat.

Sanmozřejmě dřív bylo nutné baterky formovat – nabít, rychle vybít, zase nabít a rychle vybít atd.

Další odpovědi
mosoj

Moc přemýšlíš nad zbytečnými věcmi. Podívej se jakou máš v telefonu baterii. Určitě to nebude NiMH !!!!, ale i kdyby to byla !
Doplňuji:
Pokud se jedná novou baterku a její formátování. Naformátuje se postupem času sama aniž by jsi na to musel-a myslet.

cochee

článek odkázaný fcoopem je 13 let starý a dnes přežitý. Hovoří převážně o NiMH bateriích, které se už dnes v telefonech nepoužívají. Odstavec „Nejen diskety se formátují“ je terminologicky úplně špatně, ano, nejen diskety se formátují – ale baterie určitě ne – ty se formují. To však neplatí o LiIon bateriích, na těch není co formovat. Za to o nich přesně platí, co napsala Monie v poslední své větě.

fcoop

Zásady pro správné používání baterií:

http://www.mo­bilmania.cz/jak-spravne-dobijet-baterii-telefonu/a-1000447/defau­lt.aspx