kapka

Kolikrát lze přeložit

náklad z náklaďáku do náklaďáku?
A kolikrát lze přeložit slovo „přeložit“?
Kolikrát lze přeložit papír už víme. 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Kapko, to je otázka! Asi hříčka se slovy? Jsem z toho jelen. Pokusím se.

Přeložit přeložení nákladu z náklaďáku do náklaďáku – přesunout na jinou dobu. Takže několikrát.

Přeložit:

  1. položit jinam
  2. určit nové působiště
  3. odložit, posunout, přesunout
  4. rozebrat a znova položit
  5. přetlumočit do jiného jazyka
  6. položit něco přes něco
  7. přehnout – zmiňovaný papír

kapka

Annas, já věděla, že jsem určitě na nějaké významy zapomněla. Především na to přeložení např. osoby na jiné pracoviště.
Ano, slovní hříčka. Napadlo mě totiž, že třeba Quentos by ten papír mohl přeložit 7×, totiž ještě do angličtiny.
A z toho pak vznikla tahle praštěná otázka, naštěstí v zábavném oddělení. 🙂

annas

Kapko, dobré. Musela jsem chvíli přemýšlet a pak mě blesklo, že asi půjdu o hru s významy slov. Ale pobavila jsem se. Děkuji.

hanulka11

asi jsem to blbě pochpila -přeložit jde do všech světových jazyků, ne?

kapka

jasně. 🙂