Toruk

Kolikrát denně se dojí koza/ kráva?

?

Nejlepší odpověď
anonym

Kráva i koza se dojí dojí 2* denně,ale pokud je po porodu a má mnoho mléka,nezaškodí je dojit i třikrát denně a tím předejít zánětu mléčné žlázy.

Další odpovědi
quentos

Jen doplním, že navzdory stejné frekvenci dojení vám koza dá cca 5× méně mléka než kráva, tak abyste se nedivil. Ale zase je její mléko 100× zdravější.

aramah

Kráva po otelení se nedojí, s tím si poradí telátko! po odstavení telete se dojí ráno a večer pokud možno ve stejný čas.

Klarisa

Kráva ráno a večer,tedy 2× a koza nevím asi taky tak.

Neguš

Obvykle 2× denně,ovšem u zvířat,které dávají hodně mléka by bylo potřebné dojit alespoń 3×

Zdroj: osobní zkušenost

Kajra

Aramah- pletete se, kravička se po otelení dojí asi do 6–10 hodin po otelení, vemínko má nateklé a plné mleziva , nepodojí-li se dostane zánět.Oddojí se jen trošku, aby se kravěnce odlehčilo. Telátko má malé bříško a pije málo, zato často.Z mleziva se kdysi vařila kaše, dnes už ne. My ho zamrazíme a používáme ho pro telátka která maminy nechtějí krmit a nebo je tele slabé a musíme jej naučit pít z lahve , aby zesílilo a pak už se samo začalo krmit od maminy. Zmám to, máme 60 krav.