Avatar uživatele
KARI05

Kolikrat denne ma clovek jist?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3059 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Jsou lidé, kterým stačí jíst třikrát denně, a jsou spokojeni. A rozhodně to nemusí být chybou. Naopak druhá (a daleko početnější) skupina z nás by při této frekvenci měla asi hlad. Jak to tedy je? Obecně se doporučuje pravidelný příjem menšího množství potravy (100 až 250 gramů dle konkrétního pokrmu), a to 3 až 6× denně. Jídelníček by tedy měl vždy obsahovat snídani (na kterou mnoho z nás velmi často zapomíná), svačinu, oběd, svačinu, večeři a eventuálně druhou večeři (ta ale není nutná).
http://www.zij­zdrave.cz/jidlo/zdra­va-strava-a-redukcni-jidelnicek/zakladni-zasady/
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ko­likr%C3%A1t+den­n%C4%9B+j%C3%AD­st&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

Já jsem většinou slyšel 5–7 krát denně. Ve smyslu hlavních jídel a svačin mezitím. Osobně ale zastávám názor, že žádné obecné pravidlo neexistuje a jím prostě když mám hlad. Normálně většinou 2× denně větší jídlo a třeba nějaký ovoce/rohlík mezitím. Taky je rozdíl pokud jsem celý den venku nebo jsem jen doma.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

U nás se baští pravidelně, menší porce a často (asi po 3 hodinách).
Na hlad nečekáme, to už je „pozdě“, nač stresovat tělo 😉, a čověk se pak někdy zbytečně přecpe.
Dva členové širší rodiny jedí velmi nepravidelně (z pracovních důvodů)
a mají díky malnutrici problém s nadváhou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nechápavé

5–6 denně po menších porcích

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Neni přesně nikde stanoveno. Všeobecně se má za to, že je vhodné jíst vícekrát za den v menších dávkách. Udájně nejlepší je jíst 5× za den.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevím, jak člověk, ale já vždy, když mám hlad.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
talka

Jím, jen kdž mám hlad; z půstu se nikdo nepokakal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Máš jíst,když máš hlad,když ho nemáš,tak nejez.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

jednou. od rána do večera

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

Talka > půst není ti stejné, co hladovění.

před 3059 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
talka

Půst se většinou myslí od masa (já ho stejně nemusím).

před 3058 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek