KARI05

Kolikrat denne ma clovek jist?

Nejlepší odpověď
brillant

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Jsou lidé, kterým stačí jíst třikrát denně, a jsou spokojeni. A rozhodně to nemusí být chybou. Naopak druhá (a daleko početnější) skupina z nás by při této frekvenci měla asi hlad. Jak to tedy je? Obecně se doporučuje pravidelný příjem menšího množství potravy (100 až 250 gramů dle konkrétního pokrmu), a to 3 až 6× denně. Jídelníček by tedy měl vždy obsahovat snídani (na kterou mnoho z nás velmi často zapomíná), svačinu, oběd, svačinu, večeři a eventuálně druhou večeři (ta ale není nutná).
http://www.zij­zdrave.cz/jidlo/zdra­va-strava-a-redukcni-jidelnicek/zakladni-zasady/
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ko­likr%C3%A1t+den­n%C4%9B+j%C3%AD­st&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

Další odpovědi
Quimby

Já jsem většinou slyšel 5–7 krát denně. Ve smyslu hlavních jídel a svačin mezitím. Osobně ale zastávám názor, že žádné obecné pravidlo neexistuje a jím prostě když mám hlad. Normálně většinou 2× denně větší jídlo a třeba nějaký ovoce/rohlík mezitím. Taky je rozdíl pokud jsem celý den venku nebo jsem jen doma.

da ny

U nás se baští pravidelně, menší porce a často (asi po 3 hodinách).
Na hlad nečekáme, to už je „pozdě“, nač stresovat tělo 😉, a čověk se pak někdy zbytečně přecpe.
Dva členové širší rodiny jedí velmi nepravidelně (z pracovních důvodů)
a mají díky malnutrici problém s nadváhou.

Nechápavé

5–6 denně po menších porcích

Drap

Neni přesně nikde stanoveno. Všeobecně se má za to, že je vhodné jíst vícekrát za den v menších dávkách. Udájně nejlepší je jíst 5× za den.

anonym

Nevím, jak člověk, ale já vždy, když mám hlad.

talka

Jím, jen kdž mám hlad; z půstu se nikdo nepokakal.

anonym

Máš jíst,když máš hlad,když ho nemáš,tak nejez.

lexx

jednou. od rána do večera

ReHu

Talka > půst není ti stejné, co hladovění.

talka

Půst se většinou myslí od masa (já ho stejně nemusím).