Avatar uživatele
replicator

Kolikrát blikne LED dioda na tužkovou baterii Sony ULTRA R6/AA?

:D
Případně si můžete vybrat danou baterii sami.

Zajímavá 0 před 2751 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

ako led, aj keď nie som dioda, vám odpoviem, že na napájanie označenou batériou musíte použiť jednoduchý oscilátor s indukčnou spätnou väzbou. Neskúšajte v žiadnom prípade pripojiť LED priamo k batérii. Čo vám odíde, to zistíte k vlastnej škode.

http://www.elek­tronovinky.cz/kon­strukce/led-na-05-az-15v

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

led: Pokud by ses trochu červenala, stačilo by Ti i těch 1,5V 😉

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Aj tak by si to nevidel

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

dobrovoľne priznávam, poučila som sa na vlastnej škode.

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Zdar. To ale nebylo nic ve zlým 😉 Na 1,5V baterii můžeš na přímo připojit jakoukoli LED (tedy jakoukoli svítící ve viditelném světle…) žlutá, zelená, modrá, bílá se nerozsvítí, ale nic se nestane. Červená bude normálně svítit (možná o něco míň, než by mohla) nemělo by se jí nic stát (to ale nikdo nezaručí, může se setkat taková LED a taková baterka, že se LED přepálí – ale byl by to skoro zázrak)

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Jéééj, ja som led zázračnica, mne sa podaril ten zázrak…

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Spálit červenou na monočlánku? Tak to opravdu jseš 😉 Já spálil všechny barvičky, ale měl jsem k tomu plochou baterii 😉 Dělají se i přívěsky na klíče – baterčička pro osvětlení zámku. Knoflíkový článek 1,5V, červená LED a pro úsporu místa a nákladů slouží jako spínač jedna její nožička, která při stlačení přes pružné pouzdro dělá kontakt na + pól článku. Nic dalšího v té baterce není.

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet