replicator

Kolikrát blikne LED dioda na tužkovou baterii Sony ULTRA R6/AA?

:D
Případně si můžete vybrat danou baterii sami.

Odpovědi
led

ako led, aj keď nie som dioda, vám odpoviem, že na napájanie označenou batériou musíte použiť jednoduchý oscilátor s indukčnou spätnou väzbou. Neskúšajte v žiadnom prípade pripojiť LED priamo k batérii. Čo vám odíde, to zistíte k vlastnej škode.

http://www.elek­tronovinky.cz/kon­strukce/led-na-05-az-15v

Dochy

led: Pokud by ses trochu červenala, stačilo by Ti i těch 1,5V 😉

led

Aj tak by si to nevidel

led

dobrovoľne priznávam, poučila som sa na vlastnej škode.

Dochy

Zdar. To ale nebylo nic ve zlým 😉 Na 1,5V baterii můžeš na přímo připojit jakoukoli LED (tedy jakoukoli svítící ve viditelném světle…) žlutá, zelená, modrá, bílá se nerozsvítí, ale nic se nestane. Červená bude normálně svítit (možná o něco míň, než by mohla) nemělo by se jí nic stát (to ale nikdo nezaručí, může se setkat taková LED a taková baterka, že se LED přepálí – ale byl by to skoro zázrak)

led

Jéééj, ja som led zázračnica, mne sa podaril ten zázrak…

Dochy

Spálit červenou na monočlánku? Tak to opravdu jseš 😉 Já spálil všechny barvičky, ale měl jsem k tomu plochou baterii 😉 Dělají se i přívěsky na klíče – baterčička pro osvětlení zámku. Knoflíkový článek 1,5V, červená LED a pro úsporu místa a nákladů slouží jako spínač jedna její nožička, která při stlačení přes pružné pouzdro dělá kontakt na + pól článku. Nic dalšího v té baterce není.