Terýsek1234

Kolika se pes dožívá lidskych životu?

Doplňuji:
Mám babičku která ma psa vlastně fenku jmenuje se Bobinka a babička neví kolik ji je lidskych životo prosí pomoc te mi 😉 ☹

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze porovnávat. Pes má svůj život a člověk také. U psů ještě fungují i jiné faktory. Malá plemena se dožívájí převážně většího věku než ta velká. Obecně se uvádělo porovnání s lidským životem co rok to 7 let. Ve skutečnosti to probíhá trošku jinak. Pes je dospělý do dvou let svého života, tak tam by se musely roky počítat delší, na konci života by se zase musely zkracovat. Nejde počítat hrušky s jablky dohromady.

Další odpovědi
annas

Vložila jsem podobnou otázku, odpovědi jsou v archivu.
Jak se přepočítává psí věk na lidský?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-prepocitava-psi-vek-na-lidsky

Na stránce Můj pes najdete přepočet věku psa na lidské roky. . Záleží samozřejmě na rase, velikosti, váze psa, jeho aktivitě atd.

http://www.muj-pes.cz/zivot-se-psem/prepocet-veku-psa-na-lidske-roky-604.html