WeeBear

Kolika prsty píšete?

Pozn. pro někoho, koho by to snad napadlo, nepotřebuji poučit, jak se má psát správně.
Jen mě zajímá, co převládá, protože hodně lidí je naučeno na psaní dvěma prsty. (byť někteří píšou hodně rychle)

Nejlepší odpověď
Deli

Devíti (nepoužívám levý palec 🙂. Když jsem to před lety měřila, tak to bylo někde přes 300 úhozů za minutu, teď to asi bude víc.

Další odpovědi
fcoop

První,co mě napadlo – hlavně propiskou,prsty jen vyjimečně.
Ale ty asi myslíš klávesnici,že?
Dvěma a zběsile rychle.

petka

Všema deseti – asi tak 300 úhozů za minutu…učili jsme se to na škole – to se nezapomíná…

DDarent

malíček a 2. ukazováky… asi tak 140 úhozů za min. (bez chyb…)

http://czech-speedtest.10-fast-fingers.com/
tady mi půlku doby zabere čtení textu… takže víc úhozů… (13 let)

baghira

Oba ukazováky a prostředníky, to jsou 4. Palcema mačkám mezerník a někdy ty různé shift a ctrl, takže dohromady 6.

Děda Louda

Píši tradičně tak, že držím tužku (pero, propisku, štětec, uhel…) třemi prsty. To je nejvýhodnější a dává to možnost všesměrového pohybu náčiní s dostatečnou volností. Jde to i dvěma prsty, ale to už má svá omezení a je to poněkud nepohodlné.
Pokud používám mechanizovaných způsobů za pomoci klávesnice, používám vždycky zásadně jeden prst s výjimkou speciálních kombinací kláves (např. s klávesou Shift, Alt apod.).

anonym

dle toho jestli píšu nějaký tect z hlavy nebo opisuji něco, ale dokáži využít i všech deseti prstů, ale tady tento přízpěvek píši pravím ukazovákem, prostředníkem a levým ukazovákem, prsteníkem a prostředníkem

teď sem si dělal ten test a:

Napsali jste 208 úhozů za minutu
dosáhli jste 30 bezchybných slov a
napsali jste 5 chybných slov

arygnoc

píšu perem (plnícím). úhozů mám 1 za 5 let (to když ho hodím o stěnu).

co se týče vkládaní textu pomocí klávesnice, cca 6 – 8 (někdy mám pocit, že až 11cti) prsty.

počet úderů jsem nikdy nepočítal – mění se s únavou, denním časem, ročním obdobím a svůj vplyv má i moravské víno. Odhaduji tak na 2.864 (a jedem malý) úderů za minutu (ale – je to jenom odhad).

Michal Kole

Dvěma prsty

fablen

Také rychle deseti – dobrý základ z ekonomky. Pouze při psaní číslic se na klávesy dívám (zpaměti je píši jen na kalkulačce).