VampGirl

Kolika let se dožívají lupenitky?

Nejlepší odpověď
panenka

http://chicony­.blog.cz/0605/lu­penitka-dvouoka

Další odpovědi
anonym

Lupenitky, tak jako všechny strašilky, jsou býložravé. Požírají listí různých tropických rostlin. V chovu ho lze nahradit listy dubu nebo ostružiníku. Některé druhy lupenitek se běžně rozmnožují partenogeneticky a samci se objevují jen vzácně (například Phyllium bioculatum). U jiných druhů jsou samci běžní, například u Phyllium siccifolium.[1] Samice lupenitky naklade za svůj život asi 80 až 120 vajíček. Vajíčka se líhnou přibližně po půl roce. Nymfy jsou po vylíhnutí sytě červené, během několika dnů však zezelenají. Než dospějí, šestkrát se svlékají.[2] Zajímavostí je, že lupenitky dokáží pomocí tření prvních článků tykadel vydávat jemný vrzavý zvuk.[1]Obecně řečeno, bezobratlí živočichové jsou pro začátečníky výbornou volbou. Péče o ně je poměrně nenáročná, a to i z finančního hlediska. Nebývají hluční a sami o sobě většinou nevydávají žádný zápach. Pokud terárium zapáchá, bývá to známkou nějaké chyby (např. plesnivění).

Samozřejmě je nutné vyvarovat se nebezpečných druhů, které najdeme mezi pavouky a štíry. Při výběru musíme vzít v úvahu i to, že mnozí bezobratlí živočichové žijí v dospělosti jen velmi krátce, zatímco vývoj od mláděte (resp. vajíčka či larvy) k dospělci může trvat měsíce až roky. Zejména děti mohou být zklamány, pokud jim to předem důkladně nevysvětlíme. Podrobnosti uvedeme u jednotlivých druhů a skupin.