hanayka

Kolika let se běžně dožívá člověk s Downovým syndromem?

Nejlepší odpověď
annas

Na několika stránkách jsem informace. V odkazu stejná otázka s odpovědí.
http://www.cpzp­.cz/clanek/1341-0-Co-je-to-Downuv-syndrom.html

Jakého věku se dožívají lidé s Downovým syndromem?

Lidé trpící Downovým syndromem se dožívají padesáti nebo šedesáti let. Náplň, kvalita a jejich začlenění do běžného života se podstatně změnila. V současné době pracuje v mnohých komunitách a centrech spousta organizačně schopných a energických lidí, kteří se snaží vytvořit pro osoby s tímto mentálním postižením stále lepší podmínky.

Další odpovědi
Nuk nuk

Teoreticky se mohou dožít i vysokého věku, ale součástí DS je i silný sklon k srdečním chorobám, takže cca 50 let je takový průměr.