Miroslavst

Kolika jazyky se domluvíte, kolik jazyků ovládáte? Porozumíte textu v jiném než mateřském jazyce?

Je pro vás složité se domluvit nebo porozumět textu v jiném než mateřském jazyce (češtině)?
Co třeba slovenština, tu už jste také zapomněli? Je to pro vás dnes problém se třeba slovensky domluvit nebo číst?
Doplňuji:
Také se divím jak píše dimitrij, že existují češi, pro které je slovenština problém.

Nejlepší odpověď
quentos

slovenština pro mě není problém vůbec – to je tak, když je člověk s nějakým jazykem ve styku v dětství, ten se pak nezapomíná. Domluvím se anglicky (ještě aby ne, když angličtinu učím a studoval jsem ji ;{)> a německy; psanému textu rozumím i ve francouzštině.

Další odpovědi
Dmitrij

Se divím, že mohou existovat Češi, pro které slovenština může být problém – já se svou nedokonalou češtinou rozumím slovenštině skoro bez potíží.

iceT

Jako skolou povinna jsem precetle hodne knizek ve slovenstine,takze rozumim.
Horsi je to jinymi jazyky,anglicky rozumim jen neco malo,stejne je to s nemcinou,v pri­pade nouze se domluvim rukama nohama.

dudu

Domluvím se uspokojivě německy, dobře rusky a ve slovenštině rozumím natolik, že si většinou ani neuvědomuji zdali koukám na českou nebo slovenskou televizi.

kropitko

Já mám občas problém porozumět tomu, co je napsáno v mém mateřském jazyce,,ono záleží na tom, kdo to napíše, jak to napíše.

Někdy něco čtu několikrát a stejně nejsem schopna pochopit, co tím chtěl básník říci,,,myslím, že ani dotyčný vždy přesně neví,,co chtěl a nebo nechtěl,,:-)

ten který je

😁