postcd

Kolika GHz procesor je nutný k plynulému prohlížení internetu?

Mám 2790MHz procesor (jedno výpočetní vlákno) a procesor je přetížen po dobu třeba 1,5 s., takže každé načtení průměrné stránky mě stojí zbytečně navíc odhaduji minimálně 2 s. Toto zpomalení je v různých prohlížečích i bez různých rozšíření. O paměť nejde, té mám dost. HDD mám o klasických otáčkách.
Docela mě to překvapuje, jelikož internet prohlížely i počítače s procesorem asi 70× pomalejším (40MHz)
Tak se chci zeptat jaké je procesorové minimum pro prohlížení internetových stránek, tedy kolik GHz atd… děkuji

Nejlepší odpověď
jáára

„Docela mě to překvapuje, jelikož internet prohlížely i počítače s procesorem asi 70× pomalejším (40MHz)“

To bylo před dvaceti lety. Uvědom si jak je současnej internet náročnej. Flash, HTML5, JAVA, nic z toho nebylo.

Že ti před deseti lety počítač stíhal a dnes už ne, to je způsobeno tou náročností současného webu a OS

Další odpovědi
Zbynas

Takový procesor by měl bohatě stačit.
Za zpomalení procesoru občas může vir, který ho schválně vytěžuje, zkus udělat kompletní test antivirem.
Neběží tě na pozadí ještě nějaká aplikace, která žere hodně z výkonu?