Kolika body ze 100 možných byste ocenili svou myčku nádobí za její pomoc v domácnosti?

Zajímá mě spíš názor uživatelů, kteří nejsou líní umýt nádobí v ruce. Čas na několik umytí nádobí denně se snad podle některých snad nedá ani nazvat časem, který není. Úspora energie a času je v mém případě zanedbatelná. Jediné, čím bych myčku ocenil, je kvalita umytí, ale jen porcelánu, skla a příborů, ne však vždy. Závěrem jí tedy oceňuji 80 body za pomoc. Za pořizovací cenu, hlučnost a ohýbání kvůli úklidu umytého nádobí ubírám 20 bodů. Výsledek 60 bodů.

Nejlepší odpověď
kapka

Při čtení otázky mě hned napadlo 100 bodů, ale ok musím být soudnější. Tak minimálně 90. Už žádný drbání hrnců, zvláště toho na krupicovou nebo ovesnou kaši. To jsem nesnášela. Nejdřív to straší ve dřezu, protože se to musí odmočit a pak to jde stejně blbě umýt. Žádný drbání přischlých smažených vajíček. Když se to náhodou neumyje dokonale, tak domytí už je snadné a rychlé. Krásně vyleštěné skleničky, talíře, příbory.
Hlučná se mi nezdá. Obsluhovat ji, to mi nevadí. Nemyslím, že to je o lenosti, když někdo používá myčku. Nádobí jsem se namyla dost, myčku mám teprve něco přes rok. V rodině s dětmi určitě udělá velkou službu. Předtím jsem měla věčně mokré ruce ve dřezu a fakt míň času.
Co budeme bodovat příště? Pračku? Valcha , to je věc! :D

Další odpovědi
Lamalam

Dávám 95 bodů.

Kepler

Nejsem sice uživatel, ale nikdy bych si ten nesmysl nekoupil. Stačí zkušenosti od známých.. Dost trapné, když zůstane něco přischlého. Ručně mám nádobí umyté rychleji, dokonaleji, levněji a bez chyby. A hlavně bez vyhazování peněz.
Závěr: nula bodov!

anonym

100%. Šetří to čas a nervy. Nejsem otrok u dřezu a žádné problémy s něčím přischlým nemám. Stačí ty nejhorší nánosy opláchnout vodou, než se to tam dá. Chce to koupit nějakou kvalitní a né ten nejlevnější krám. Ručně bych to už nikdy nemyl. Někdo si za to koupí radší pivo, ale já si radši zaplatím za energie a tablety do myčky.

Nuk nuk

50. Víc nedám. Umyje totož jen maximálně polovinu veškerého nádobí. S pětičennou rodinou se nedá říci, že by byla k ničemu, ale někdy mám dojem, že jsem přeci jen rychlejší, důkladnější a navíc si nevybírám, co zvládnu umýt a nezničím to.

Lgee

99 protože nic není perfektní

ivzez

Mně myčka nádobí nesmí do domácnosti…

Klaproth

Dám 90.

hadimrška

0 bodu. není nad ruční mytí.

Kepler

Vidím, že to tady většina chválí, bodejť by ne, když už za to vyhodili takové peníze. Já si ale fakt neumím pomoci, mám to bez myčky daleko rychleji, úsporněji a důkladněji. A když mi jednou na návštěvě nalili vína do sklenice s bělavým povlakem, tak jsem ho odmítl. No, každý máme jiné zkušenosti…

Lamalam

Máš recht, praní na valše je také úspornější.

gagaga

Za tu hlucnost a ohybani se si body odecitat nemusite :p
Dnesni mycky uz se nevybiraji jen podle spotreby, ale i podle hlucnosti..
Mycku si muzete prizpusobit v kuchyni tak, ze z Vas nemusi byt kazdy den dedecek hribecek..
Ja ji mam 30 cm nad podlahou…troubu jeste vys..
A kdyz nebudete " setrit "..a nebudete davat program na 45 min., tak nikdy nadobi se zbytky nevyndate.. :p
Za sebe : vrele doporucuji
Iv.

kapka

Souhlas. Možná by měli ti, co si na svou myčku stěžují, napsat jakou mají značku. Já tedy nemám pocit, že bych vydávala špinavé nádobí. A tvrdit, že v ruce to umyju líp, to tedy nevím, já to mám naopak. Myčka je pomalá, to ano, ale to mě netrápí, nesedím u ní a nehryžu si nehty, kdy už to umyje. :)

gagaga

:)
Kapicko..a ja uz jsem tak " zlenivela ", ze uz jsrm si koupila i pracku, ktera sama davkuje prasek na prani a avivaz ..:)
Nejdrive si to pradlo " nejak " sama zvazi..a pak nadavkuje..:)
Uz neni plneni horem, ale dole jsou asi 1,5 l plastove nadobi s tekutym gelem a av.
A pres zavrene dvere neni vibec slyset.
:)

  • iv-

kapka

To jsou věci dneska. :)

talka

Kepler: body máš stále vybrané, tak ocenit tě lze jen zde.