Tom20

Kolik žvýkaček a jak dlouho musím žvýkat,aby to mělo efekt vyčištěných zubů? :D

Nejlepší odpověď
bolak

No, žvejkaček můžeš žvejkat kolik chceš, ale nejvíc kazů se tvoří v mezizubních prostorách, a tam se žvejkačkám moc nechce (je tam prej nuda neboco).

Pokud ti jde o nablejskání plošek a vnitřní strany zubů, tak to by možná fungovat mohlo, nicméně si budeš muset vybrat nějakou gumu bez cukru, protože třeba taková třešňová hubabuba ti zuby nijak zvlášť nevycídí.

A stejně, žvýkačky nejsou určený pro čištění, ale aby agresivní peprminová vůně zakryla tu hnilobu která se nám dere z dutiny ústní.

Jinak samozřejmě platí i to co řekla Damiana, dokonce na to máme český přísloví. Myslím že je to nějak takhle:

„Tak dlouho se cpou orbitky dohuby, až se držka rozpadne.“

Další odpovědi
Damiana

Když si vyčistíš zuby, bude to rychlejší ne?
Ale jsou i lehce abrazivní žvýkačky, které odstraňují plak, jenže jejich časté žvýkání zase příliš obrušuje zubní sklovinu – a ta se neobnovuje.
Pokud máš ale chrup umělý, můžeš v klidu žvýkat od rána do večera – až zavaříš panty…:-))