ptáč

Kolik znáte lidí ze svého okolí, kteří si před sebou životem tlačí kuličku křivd?

Jako třeba Goebbels který napadal na nohu, tak si pěstoval ručičky a řeč, mstil se na lidech.
Jako pár odsunutých němců z Čech, kvůli čemu nás nenávidí.
Jako kolega nenávidí Slováky, rozhlasového meteorologa mluvícího slovensky, protože jeho předky slováci donutili opustit jejich zem.
Jako astmatiky nenávidící zdravé kuřáky.
Otázka pro pobavení.

Nejlepší odpověď
zjentek

lidi si myslím tlačí různý kuličky a kulička optimismu je třeba těžší než skleněnka ..ze svýho okolí znám jednoho, kterej si tlačí kuličku chlastu ..prej je lehčí než hliněnka ..;q

Další odpovědi
johana 56

Pár takových lidí znám.
Každá lidská bytost je originál, má svou míru cítění a myšlení.
Proto záleží jen na jedinci,jestli jeho kulička křivd skončí zapomenutá v příkopě u cesty,nebo z ní budou doživotní okovy.

bolak

Já si tlačím kuliček.. to budou jednou lidi koukat, až to na ně vybalím, to se jim protočej panenky..

klumprt

Kolega má určité kariérní ambice, které ovšem neodpovídaly jeho schopnostem. Schopnosti se dají časem nabýt prostřednictvím sebevzdělání a zkušeností, ale chce to trpělivost. Kolega trpělivost nemá. Dává svoje ambice od začátku najevo, ale pokud nemá schopnosti, logicky je odmítán. Vyústí to v to, že se stává svým způsobem otravným a je odmítán čím dál nekompromisněji. Dokonce je potom odmítán už jen tak ze zvyku, i když časem nabyl zcela dostatečné schopnosti ke kýžené kariérní změně. Protože mu stále není vyhověno, prohlubuje se u něj pocit frustrace a křivdy a pak záměrně mstivě polevuje v iniciativě a výkonnosti. Z vyšších míst zcela pochopitelně se vytrácí poslední naděje, že by mu někdo kariérní postup umožnil.
Výsledkem je ukřivděný pracovník, neustále si stěžující na poměry, kterého nikdo nemá rád, protože jeho slovní projev je prakticky nepřetržitý řetěz stížností na poměry. Tím, že ho nikdo nemá rád, dále narůstá pocit křivdy – křivdová kulička.
Jak to skončí?

lejdy.můn

Ředitel na střední škole byl od přírody takový neduživý chcípáček, s brejličkama a hláskem jako nějaká slečinka. Slyšela jsem, že v dětství byl prý snad i šikanovaný, ale nevím, co je na tom pravdy. Dokud byl jen řadovým profesorem, byl docela v pohodě. Ale jak povýšil a přičichl k moci, začala diktatura: prakticky celý profesorský sbor byl postupně odejit (nebo odešel sám)…no otevírá se mi kudla v kapse, jenom na toho podvraťáka vzpomenu. 🙂

bolak

už teď s ním cítím, jen jestli vy mu nekřivdíte pani..

lejdy.můn

A jako že by toto byla ta moje kulička křivd… tak jste to myslel, pane? No možný to je, díky za ten trkanec – budu muset o sobě popřemejšlet. 😉
A vzkážu všem těm desítkám zapšklých profáků a studentů, ať se sebou taky něco dělají – taková smrdutá kulička čehosi, to určitě nebude nic dobrýho pro zdraví. 🙂