bolak

Kolik žije v současnosti na Zemi lidí co se narodili v 19. století?

Nejlepší odpověď
annas

Ke 14. 12. 2012 – . zdroj uádíí, že osoby žijí. – ověřené (2). Snad jsem na někoho nezapomněla.

  1. Mexiko :Soledad Mexia (žije v USA) F 13.srpna 1899 113 roků, 123 dnů [2]
  2. Spojené království: Grace Jones F 07.12.1899 113 ro­ků, 7 dnů [2]
  3. Spojené státy: Dina Manfredini (narozený v Itálii) F 04.04.1897 115 ro­ků, 254 dnů [2]
  4. Spojené státy: Mamie Rearden F 07.09.1898 114 ro­ků, 98 dnů [2]

5 . Itálie: Dina Manfredini (žije v USA) F 04.04.1897 115 ro­ků, 254 dnů [2]
6. Itálie: Maria Redaelli-Granoli F 03.04.1899 113 ro­ků, 255 dnů [2]
7. Japonsko Jiroemon Kimura M 19.dubna 1897 115 roků, 239 dnů [2]
8. Japonsko Koto Okubo F 24.prosince 1897 114 roků, 356 dnů [2]
9. . Lotyšsko Anonym (přistěhovalec) ? 1898 ≥ 113 roků, 349 dnů

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/List_of_ol­dest_living_pe­ople_by_nation&prev=/se­arch%3Fq%3DHow­%2Bmany%2Bpeo­ple%2Blive%2Bon%2BE­arth%2Bat%2Bpr­esent%2Bpeople%2Bwho%2B­were%2Bborn%2Bin%2Bthe­%2B19th%2Bcen­tury%253F%26hl­%3Dcs%26clien­t%3Dfirefox-a%26hs%3D5NW%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs&sa=X&e­i=hcjOULjENueX1AX­zsIDoCg&ved=0CD4Q7­gEwAQ

Další odpovědi
manon

Minimálně jedna žena – žezlo pro nejstaršího člověka na světě převzala Italka Dina Manfredini, které je 115 let a žije v Iowě.
http://blesko­ve.centrum.cz/cla­nek.phtml?id=76­5324
Doplňuji:
Tady je 2. a možná i další :)
http://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/v-japonsku-zije-vice-nez-50-000-stoletych-lidi-20120914.html

Orange

0.

manon

annas: Dobrá práce :) Zdá se, že devět uspokojilo i tazatele :) – i když to nemusí a asi není konečné číslo.

annas

Manon, děkuji. Sama jsem překvapená. Ale dost je těch, kteří se narodili začátkem 20. století. I to je úctyhodný věk.

manon

Tak svět o jednu z devíti přišel. Paní Dina Manfredi zemřela. Dožila se krásného věku.

briketka10

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/286812-ve-116-letech-zemrela-nejstarsi-zena-sveta.html

briketka10

a tady je nejstarší muž
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/265358-nejstarsi-muz-sveta-oslavil-115-narozeniny-za-dlouhovekost-pry-vdeci-slunci.html

bolak

čili odpověď annas už je nepřesná, jak jí odeberu palec?

manon

Přesná nebyla ani předtím, protože uváděla za jednu zemi max. jednoho muže a jednu ženu – v některých mohou žít další, co splňují podmínku. Ale byla to dobrá odpověď, tak se netrap :)

briketka10

bolaku co bys po ní nechtěl buď rád,
že to našla přesnéj počet nezná nikdo :)

bolak

co povidáš, někdo to vědět musí :))

manon

briketka10: Znáš ho, věčně nespokojený :)

briketka10

jo panenka skákavá se vrátila :))

bolak

manon: já spíš myslel, jestli někdo nezná přesněj počet, a né že mi budeš odpovídat v intervalech od X do nekonečna :)

manon

No já je právě ještě pořád počítám a doufala jsem, že budeš mít radost z každého nového dalšího. Tak nic …ozvu se znovu až je dopočítám :)

briketka10

že bychom přešli na japonskou
stravu a vůbec jejich styl žití :)