Cougar

Kolik zhruba stojí přeložení sloupu el. vedení?

Dobrý den, chci zvyšovat dům a podél střechy nad ní vede el. vedení, sloupy jsou ty klasické staré dřevěné, jeden před domem a druhý za ním. Budu je potřebovat vyměnit za vyšší (o cca 2m.), nebo dát na druhou stranu silnice, kolik cca stojí přeložení jednoho kusu, na informacích na e-onu, mě bylo řečeno že to musí zhodnotit technik. Na jakou částku se mám zhruba připravit? Předem velice děkuji za trochu přesnou odpověď, s pozdravem OR.

Nejlepší odpověď
Emefej

Odborníci u dodavatele elektřiny to nedovedou odhadnout, musí to na místě zhodnotit jejich technik. odborníci na odpovědích to mají spočítat? Připrav se na cenu v řádu desítek tisíc.

Další odpovědi
anonym

Před několika lety řešil podobný problém (přesun sloupu o cca 4 m ´bokem´) známý – cena technikem odhadnutá byla „do 100“, cena výsledná 125.
Takže ani to, co na místě zhodnotí technik, nebude tak docela přesné – a jakýkoli odhad ´odsud´ by byl jen střílením ´do vzduchu´.

Mc Merkurion

to tě snad vyjde rychleji a laciněji přeložit přeložit dům,než od e-onu vedení…

elektrikář

Vedení el proudu se nedá zvyšovat, spíš je možné tento úsek překlenout v kabelu pod zemí Ale to musí skutečně posoudt technik z rozvodných závodů.