Nina*

Kolik zhruba berou sekretářky apod., v nemocnicích? A jaké je potřeba vzdělání k takovému zaměstnání?

Studuji na obchodní akademii, ale vždy jsem chtěla dělat něco v oboru lékařství, proto mě zajímá, zda by bylo něco takového vůbec možné. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Sekretářka ma většinou vzdělání středoškolské, často ekonomické. Pokud je ve státní nemocnici pobírá plat a ten je tabulkový, na začátku často kolem 12tisíc hrubého. Pokud je v soukromé mzda je smluvní. Práce sekretářky nemá z lékařstvím nic společného. Kdysi jsem v nemocnici administrativu dělala, a bylo to jen o úhradách od ZP:-(((

Další odpovědi
marci1

Průměrný plat cca 18 tis. Kč, ale zpočátku, jak píše zzzzz tak kolem 12 tis. Kč. Záleží také na tom, v jakém kraji. Stačí vzdělání SŠ, i když toto povolání vykonávají často ženy se vzděláním VŠ.