misak25

Kolik zapojíme svalů, když vyplázneme jazyk?

Dobrý den,
kolik zapojíme svalů, když vyplázneme jazyk?
Přijde mi to velmi zajímavé, protože jsem se někdy dočetla, že při líbání nebo úsměvu
zapojujeme až 20 svalů. Pokud znáte i nějaké webové stránky ohledně tohoto, budu ráda, když mi pošlete odkaz.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Výborná otázka.
Sám jsem zvědav,kolik je to svalů.
Jazyk sám je skupina osmi svalů,tak,že k tomu připočíst svaly obličejové,tak odhaduji tak okolo 20ti.

Další odpovědi
anonym

Pokud se užije jazyk i u orálu, tak je třeba připočítat ještě několik svalů a nejvíce sverač!

anonym

Barbakane,nikdo se tě neptal na orál!

anonym

…se ptala na jazyk, neee?