Kolik žab dokáže denně sežrat čáp bílý?

Nejlepší odpověď
beer

Čáp bílý konzumuje především drobné obratlovce – hraboše, myši,
krtky, ještěrky, hady, žáby, příležitostně též ptačí mláďata,
vejce a také mršiny různých zvířat, hlavně ryb. Významný podíl
v jeho potravě tvoří též větší druhy hmyzu (kobylky, saranče,
chrousti, střevlíci), žížaly, hlemýždi, slimáci a pijavky. Potravu
hledá hlavně v otevřené krajině. Často vyhledává pole a louky,
kde se právě kosí tráva nebo oře, protože zde snadno nachází
množství nejrůznější potravy.
Myslím si tedy, že se nedá přesně říci, kolik žab denně zkonzumuje, neboť jeho jídelníček je velmi pestrý a záleží také na lokalitě výskytu čápa.

Další odpovědi
Katusa

Našla jsem, že za den uloví až 44 hrabošů, takže bych řekla, že žab podobně, možná o něco víc, protože nejsou tak rychlý a neschovají se mu do díry pod zem

Zdroj: http://www.pri­roda.cz/lexikon­.php?detail=53