Pače

kolik z vas by vratilo pravidlo, ze na skole se upisu u naky firmy? ze po dokonceni skoly bych mel jisty flek..?

myslim si ze to bylo fajn, vystudovat a hned jit do skoly.. ale dneska to uz pomalu neexistuje.. je mi jasny ze nekdo se hned chyti, ale kolik procent studentu nebo ucnu?

Nejlepší odpověď
HakitoCZ

Rád bych podotknul, že to není tak snadné, jak se zdá.
Na jedné škole tuhle akci provozuje Metrostav. Pro studenta po absolvování školy je připraveno pracovní umístění s pohádkovou mzdou. Ovšem pokud student školu nedostuduje z jakéhokoli důvodu, musí zaplatit nemalé penále.
Na druhou stranu, je to motivace, a té je v Našem školství pramálo…

Další odpovědi
Drap

To by asi chtěla většina. Bývalo to tak, že kdo nechtěl nemusel. Ten kdo podepsal , tak dostával už během učení od firmy kapesné.
Většina absolventú má problém sehnat práci, obzvláště v oboru.

anonym

Pače, je to jako vytrhnout větu z kontextu. Šla bych dále – do ústavy bych znovu jako základní lidské právo vložila „právo na práci“. Potom by logicky vzato musely znovu začít fungovat rozmísťovací komise, které by se o tu práci staraly. Opět by na školách musel být pedagog, který by se staral o to, aby podle svých schopností mohli žáci nastoupit na školy a do učení, které odpovídají jejich schopnostem a možnostem. Také by muselo znovu začít fungovat „státní plánování“ a zaniknout chaos, nejistota a ten neskutečný bordel ve všem, který dává jenom možnost k dalším obludnostem, jako by jich naše tolik vytoužená demokracie už tak dost nepřinesla.
Jenže to bychom zase asi začali budovat zpátky socialismus, a ten tu přece nikdo nechce.
Tak je otázkou, jak se z té šlamastiky dostat. Přece nikdo před 23 lety nechtěl, aby jeho dítě po skončení školy bylo v evidenci úřadu práce. Tehdy jsme ani netušili, že bude nutné takovou instituci vytvořit. Nikdo netoužil po zkušenostech s touto institucí sám na vlastní kůži.
K čemu se nám podaří přinutit naše čelní představitele? V čem budou konečně pracovat pro voliče, pro národ, když to vyvolává spíše pocit, že každý z nich hraje „malá domů“ a na lidi úplně kašle?

anonym

Jj, staré zlaté časy. Nábory byla dobrá věc. Teď zde máme spoustu právníků, doktorů, ing......., a v soustružně nenarazíte na soustružníka pod 40 let. Snad se to časem otočí a právník bude mít 12 000,– a soustružník 30 000,–.

Michal Kole

To existuje i dnes u firemního stypendia.

Mě by to nevadilo. já nejsem fluktuant.

Ale musela by to být práce z domova protože bych nevydržel v kolektivu nebo by to spíš šéf nevydržel se mnou.