redy

Kolik významných dnů máme v roce?

Jáký to jsou? Stačí napsat, který významný dny jsou pro vás důležitý.

Děkuji

Takže já vím o 18 významných dnech.
Státních svátků je 7.
Ostatní svátky 6.
Jedná se o rok 2016.
Zdroj – jednoduchý kalendář 🙂

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Záleží na tom, jak se na významné dny díváme. V prvním odkazu jsou i mezinárodní, v druhém pak jen české.

1. V odkazu najdete „Přehled vybraných českých státních svátků a mezinárodně významných dnů, které připomínají tématiku ochrany životního prostředí, upozorňují na problémy společnosti, na tradiční kulturní hodnoty, důležité události, apod. “

http://gnosis9­.net/vyznamne-dny.php

2. V uvedeném odkazu najdete členění na svátky a významné dny. Významných dnů je uvedeno 11 a jsou podle zákona pracovními dny.

„Významnými dny České republiky jsou 16. leden – Den památky Jana Palacha, 27. leden – Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, 8. březen – Mezinárodní den žen, 12. březen – Den přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě (NATO), 28. březen – Den narození Jana Ámose Komenského, 7. duben – Den vzdělanosti, 5. květen – Květnové povstání českého lidu, 15. květen – Den rodin, 10. červen – Vyhlazení obce Lidice, 27. červen – Den památky obětí komunistického režimu a 11. listopad – Den válečných veteránů (dále jen "významný den“)."

http://kalendar­.beda.cz/stat­ni-svatky-a-vyznamne-dny

http://kalendar­.beda.cz/zakon-245-2000

Zákon č. 245/2000 Sb. ze dne 29. června 2000
o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu
Změny a doplňky předpisu:
zákonem č. 101/2004 Sb. s účinností dnem vyhlášení (5. března 2004)
zákonem č. 129/2006 Sb. s účinností dnem vyhlášení (14. dubna 2006)
zákonem č. 162/2013 Sb. s účinností dnem 11. srpna 2013
zákonem č. 359/2015 Sb. s účinností dnem vyhlášení (21. prosince 2015)

Tento druhý zdroj je i okopírovaný text celého platného zákona, jak je možné zjistit po rozkliknutí.

Citace kalendáře Beda odpovídá citaci zákona, který je uvedený v odkazu na stránce Zákony pro lidi – Zákon č. 245/2000 Sb.Zákon o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu a všem dalším odkazů, obsahuje i jména prezidentů, kteří jej podepsali.

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-245#p4

To ve Wikipedii samozřejmě není.

Ale obdivuji Keplera, že zná všechny význammé dny zpaměti.

Další odpovědi
Kepler

jiná odpověď

Významné dny v ČR jsou tyto:
16. ledna – Den památky Jana Palacha – výročí Palachova upálení, od roku 2013
27. ledna – Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti (1945 – osvobození nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau), od roku 2004
8. března – Mezinárodní den žen (1911), od roku 2004
12. března – Den přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě (NATO) (1999), od roku 2000
28. března – Den narození Jana Ámose Komenského (1592), významný den 1955 – 1994 (Den učitelů) a od roku 2013
7. dubna – Den vzdělanosti (1348 – založení Univerzity Karlovy), od roku 2006
5. května – Květnové povstání českého lidu (1945), od roku 1991
15. května – Den rodin (1992), od roku 2006
10. června – Vyhlazení obce Lidice (1942), od roku 2006
27. června – Den památky obětí komunistického režimu (1950 – poprava Milady Horákové), od roku 2004
11. listopadu – Den válečných veteránů (1918 – konec první světové války), od roku 2000

V letech 1951 – 2000 byl významným dnem také 29. srpen, v letech 1951 – 1990 25. únor, v letech 1951 – 1990 7. listopad, v letech 1990 – 2000 5. květen

Pro mě je významný asi každý, ale nijak je neslavím. Je to pro mě jen připomínka.

ten který je

Je jich mnohem více.
https://kle.cz/vyz­namne-dny/seznam.html

Kepler

Až teď mi docvaklo, co znamenají ty narážky od redy a annas. Když tak mermomocí chcete odkaz, odkud jsem ty významné dny okopíroval já, tak tady je: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%BD_st%C­3%A1tn%C3%AD_sv%C3%A1tek­#V.C3.BDznamn­.C3.A9_dny

Admin2

Uživateli Keplere,

přečetl jste si kodex?

"Uvádějte zdroj

Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky.

Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří."

Co z toho plyne?

Emefej

Plyne z toho to, že gnosis9.net ani kalendar.beda.cz nejsou pro citaci zákona relevantní zdroje. Kdyby plebejec Kepler měl možnost nekonečné úpravy příspěvku, věřím, že odkaz na zákon by jistě vložil.

Admin2

Ad Emefej,

stačilo rozkliknout odkaz na kalendar.beda.cz a mohl jste si přečíst, že „beda“ cituje celý zákon i s doplňky.

Věřit Keplerovi můžete, ale nestalo se tak, protože vložil v diskusi odkaz jen na Wikipedii,, nikoliv na na celé znění zákona. To vám nějak uniklo. Co je kdyby?

Poznámka o úpravě příspěvku není na místě, protože citované znění zákona je převzaté z dříve vloženého odkazu, který stačilo přečíst a srovnat s Wikipedií.

To jste vzhledem ke své zaujatosti neřešil.

Je tedy podle vás Wikipedie relevantní zdroj? Nejsou vaše slova v rozporu s vaší reakcí?

http://www.mpsv­.cz/cs/75

Kepler

Mohl jste si všimnout, že téměř pokaždé zdroj uvádím, pokud z něj čerpám. Jednou jsem zapomněl a už je oheň na střeše.

Admin2

Je

Admin2

Je vidět, že oheň vytváříte vy, protože házíte vinu na někoho jiného.
.
Stačilo např. napsat, – neuvědomil jsem si to, zapomněl jsem na odkaz atd.

Odkaz doplnit a nevkládat své nepodložené úvahy.

Děkuji.

Lamalam

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Jaký ty tak můžeš mít důvody? To by mě fakt zajímalo, co ty máš za důvody, co ti provedla? Je chytřejší, než ty a to ty nemůžeš překousnout, žejo, ty chytráku!!!

redy

Významný dny:
6.1. Tři králové
16.1. Den památky Jana Palacha
27.1. Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti
2.2.Hromnice
8.3.Mezinárodní den žen
12.3.Den přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě (NATO)
27.3.Velikonoční neděle, Boží hod velikonoční. Začátek letního času (ve 2:00 středoevropského času se posunou hodiny na 3:00 letního času
7.4. Den vzdělanosti
5.5.Květnové povstání českého lidu
8.5. Den matek
15.5. Mezinárodní den rodiny
1.6. Den dětí
10.6. Vyhlazení obce Lidic
19.6.Den otců
27.6. Den památky obětí komunistického režimu
30.10. Konec letního času(ve 3:00letního času se posunou hodiny na 2:00 středoevropského času)
2.11.Památka zesnulých

11.11. Den válečných veteránů

Rok 2016

Kepler

Nevím z jakého zdroje to máš, ale několik dnů z tvého seznamu tam vůbec nepatří. Ten můj je jediný oficiální podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu – viz wiki. Stránka byla naposledy editována 23. 11. 2016 v 09:24, tak předpokládám, že je i aktuální.

annas

Ad Keplere, odkaz jste nevložil, tudíž nemůže být „jediný oficiální“.

Odpovídala jsem před vámi a vložila odkaz na platný zákon. Stačilo jen na něj kliknout.

Lamalam

Holedbat se zákonem a odkazovat přitom na anonymní web kalendar.beda,cz působí úsměvně. Nestačil by prostý odkaz na portál veřejné správy nebo web poslanecké sněmovny? I tam se kupodivu platné znění zákona nachází.

Kepler

Že jsem nevložil odkaz nemění nic na tom, že je to jediný oficiální seznam významných dnů v ČR. Doplnil jsem v diskuzi.

redy

Jsem psala, že z letošního kalendáře.
Pak jsou tam ještě státní svátky, těch je sedm.
Pak jsou ostatní svátky těch je 6.
Já chtěla jen významný dny.

Kepler

Že to máš z kalendáře, to jsi dopsala až mnohem později.

gagaga

1.3. moje narozeniny!
:p

  • iv-

redy

  • iv-takže, 1.3. kde se sejdem? 🙂

Kepler

Však já jsem taky uvedl jenom významné dny. A pak – na kalendáře se nemůžeš spoléhat.