SiViN

Kolik vrcholů ma pyramida?

Nejlepší odpověď
anonym

Jeden..:D

Další odpovědi
Skeptik

Pokud má být aproximací pyramidy ideální 3D-pentaedr se čtvercovou základnou, pak pět.

dědapetr

Pyramida ať je jakákoliv má vrchol jeden (Vrchol obvykle označuje nejvyšší bod.)

vrchol (topografie) jako bod v krajině, jehož všechny sousední body jsou níže, například nejvyšší bod hory
vrchol lomené čáry
vrchol (geometrie) – vrchol úhlu, mnohoúhelníku nebo tělesa v geometrii
vrchol grafu v teorii grafů
vrchol křivky v diferenciální geometrii
ropný vrchol v ekonomii
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vrchol

mojitek

jen jeden…rozhled­na…Ordinace v růžový zahradě......

hanulka11

:D:D: já vidím jeden
jestli je to nějaký chyták – tak jsem lapená :D:D

Drap

Klasické egyptské pyramidy mají vždy jeden vrchol, Ale třeba pyramidy mayské nemívaly žádný