Avatar uživatele
štamgast

Kolik vody za hodinu bych měl maximálně vypít abych neměl otravu vodou?

Doplňuji:
Vy mě nechápete, já mám na mysli tuhle nemoc: http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=2748

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3914 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

To není žádná nemoc, ale prostě si tím odbouráš ledviny. Jak se píše i v tom článku, ledviny ti přefiltrujou litr vody za hodinu, tudíž bys měl vypít max litr za hodinu, al i tak budou dostávat řádně zabrat. Já piju třeba 6l tekutin denně, což je taky pod míru, protože v průměru to vychází nějaký 4 decky za hodinu, a doktor mě kvůli tomu div neseřval, ono je to totiž znát v krevních testech, nejspíš podle hodnoty kreatininu nebo kdo ví podle čeho to poznal, každopádně byl dost znepokojen :) a to sem mu radši neřek, že když bylo léto, pařáky, a trávili sme celý dny na hřišti, tak sem pil třeba i 10–12 litrů denně..no prostě žízeň. (Teď kdyby tu byl Dr.Axla, tak by to jistě zpochybnil, řekl by že jsem bajkař nebo něco podobnýho, ale je to skutečně tak, škoda že dostal ten ban, stýská se mi…)

Jo, a o tom klukovi, jak se o něm zmiňujou na oslu, sem viděl film, vypil něco kolem 4–5 litrů a pak se skácel, takže tohle je ta hranice,to na co se ptáš :) Taky říkali že šance na přežití je v takovým případě 50 na 50 a i kdyby nakonec přežil, tak ledviny by to stejně neustály a zřejmě by z něj byl buď nadoživotí mrzák a nebo by musel na transplantaci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ponovotny

ono to bude hodně individuální. Pokud je člověk zdravý, není pod vlivem drog ( v to se počítá i alkohol) a neoblbne si smysly velkým množstvím koření nebo solí, tak se dost může spolehnout na žízeň.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pájo

Nejde tak snad o otravu vodou, ale o riziko utonutí! :D pokud byste pil vodu „přes míru“…

Teď vážněji… pokud nemáte v domě ještě olověné vodovodní trubky, otrava vodou Vám bezprostředně nehrozí. Tělo Vám řekne, kdy budete mít dost.
Doplňuji:
Ale rozumím…
I tak zopakuji pravidlo: „poslouchej žízeň“ a tělo si samo řekne kolik vody potřebuje…
Sám článek obsahuje informaci:
„Naštěstí jsme otravě vodou vystaveni jen vzácně. Riziko vzniká až když jde o nějaký exces a nebo o poruchu spojenou se sekrecí vasopresinu“

Obejdete-li ochranné mechanismy svého těla požitím drogy (dopingu), stát se to může. Pokud někdo bere drogy, podstupuje riziko.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

pokud budeš přijímat nadměrné množství vody, tak ti hrozí to, že tělo nebude stačit využívat všechnu vodu. Budeš ji mít v sobě tolik, že se ti budou tvořit „vodní kapsy“ v těle. Jelikož to tělo nebude stíhat spalovat tu vodu. Pokud toto nastane, tak doporučuji ihned vyhledat lékaře. Není potřeba pít hodně, ale aby voda byla bohatá na minerály. denně by se mělo vypít tak 2–4 litry vody v zimě stačí menší množství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Odpověď je přímo v článku : 800 ml až 1 litr vody.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek