Schafbeutel

Kolik vlastně mají kočky životů?

Už jsem slyšel sedm nebo dokonce devět. Tak jak tak, na co vlastně mají kočky tolik životů? Mi musí stačit jeden!

Nejlepší odpověď
annas

Devět!

Nedal jste další možnost – jiná odpověď. Názory na počet živottů kočky se různé.Třeba v Itálii mají jen sedm životů.

Proč to tak je a k čemu je to dobré?

" Američtí vědci oznámili před několika lety, že znají tajemství příslovečné kočičí odolnosti. Svůj objev chtějí využít v boji proti zákeřným nervovým chorobám, které mohou i lidem prodloužit život.

Pro odborníky však bylo větší záhadou, proč se kočka dokáže vzchopit i po těžkých zraněních nebo dlouhodobém pobytu v nepříznivých podmínkách. Američtí vědci z University of Wisconsin-Madison koncem března oznámili, že znají odpověď alespoň na některé případy kočičích zázračných uzdravení – na ty, při nichž byla postižena nervová tkáň.
„Mysteriózní regenerační schopnosti koček umožňuje jejich centrální nervový systém, který dokáže opravit svá poškození a obnovit ztracené funkce,“ uvedl neurolog Ian Duncan, vedoucí výzkumného týmu. „Naše studie jednoznačně dokládá, že za tím je především možnost obnovovat myelin, tedy látku, která obaluje nervová vlákna.“ atd.

autor: Jan A. Novák – spolupracovník redakce

http://archiv­.ihned.cz/c1-36742560-9-zivotu-jako-kocka

Další odpovědi
Agneta

Devět!

Devět jako medvěd:DDD http://autobil­d.cas.sk/clanok/187673/m­ercedes-gl-najvacsi-medved-v-druhom-vydani

marci1

Devět!

Myslela jsem si, že devět, ale údajně se prý říká, že 5,7 nebo devět. 🙂
" Říká se, že kočka má pět životů. Někdy dokonce sedm nebo devět. Dokáže se ze všeho vylízat. Doslova. Zraní-li se, ránu si líže, až se zahojí. Je všeobecně známé, že kočka může spadnout z velké výšky a obvykle při dopadu na zem ani nezamňouká a útíká pryč. V pádu se dokáže rychle přetočit tak, aby dopadla na všechny čtyři. Ten, kdo má život tuhý jako kočka, se taky jen tak nedá. Z každé nemoci nebo z každého úrazu se uzdraví. Může skočit třeba z desátého patra a nic se mu nestaně nebo si jen odře kolena". 🙂

Zdroj: http://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/proc-se-rika-ze-maji-kocky-9-zivotu

Löwe

Kočky by neměly mít žádné životy!

Bych teda řekl, že jenom jeden.

anonym

Kočky by neměly mít žádné životy!

Nesnáším 4 nohé kočky!

jirka F

Devět!

Jsem viděl kočku která neměla jedno oko a žila normálně koukala na to druhé kterým viděla

Aditour

Devět!

ReHu

A jiný názor mít nemohu?