Avatar uživatele
Bronzový

Kolik vítězství má na svém kontě multi mistr světa motocyklů Giacomo Agostini ??

Oficiální statistiky uvádějí že 122. On však tvrdí že 123. Kde "vzal" to vítězství navíc ? Vymýšlí si, nebo má pravdu ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Sám však tvrdošíjně hájí počet 123 vyhraných GP, do něhož započítává také jeden vyhraný závod kubatury 750ccm, jenž byl sice závodem MS, ale rozhodně neměl status Grand Prix.

Další odpovědi:

Zlatý

"Statisticky vzato je Giacomo Agostini nejúspěšnějším jezdcem celé historie motocyklových závodů.

Během své kariéry získal 15 titulů mistra světa (8x 500 ccm a 7x 350 ccm) a vyhrál 122 Grand Prix – to se dosud nikomu jinému nepodařilo.

Sám však tvrdošíjně hájí počet 123 vyhraných GP, do něhož započítává také jeden vyhraný závod kubatury 750 ccm, jenž byl sice závodem MS, ale rozhodně neměl status Grand Prix."

Vysvětlení v odkazu

Stejně tak uvádií italský zdroj počet vítězství v Grand Prix - 122. + 1 x na na Yamaha TZ 750 na mistrovství světa