BEAES

Kolik váží tzv.Železná dáma a proč se vyhýbá slunci?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Eifelovka, charakteristickým rysem věže mimo jiné je, že se „vyhýbá slunci“ Může za to tepelná roztažnost

Další odpovědi
hanulka11

nevím zda myslíte Eifelovku,ale proč ta by se vyhybala slunci /ani to nejde aby se mu vyhybala/té se říká Železná dáma

Například jen vztyčení spodních částí věže do výše 57 metrů si vyžádalo šest měsíců usilovné práce. Francouzská vlajka zavlála díky úsilí 250 dělníků na vrcholu stavby ve 312 metrech 31. března 1889. Než se to ale stalo, museli dělníci usadit celkem 7300 tun kovových nosníků, k jejichž spojení použili dva a půl milionu nýtů a dalších 18 038 kovových součástí.

Zdroj: http://www.ty­den.cz/rubriky/by­dleni/co-se-stavi-ve-svete/zelezna-dama-zdobi-pariz-uz-120-let_117766.html