SonsyMite

kolik váží Relikviář svatého Maura ?

Doplňuji:
Bohemica, můžeš mi přesněji popsat jak to myslíš s tím, že „byl ve stavu,kdy vážil sotva pár kg“?
Copak to nebyl stejný?
A co věci uvnitř? Ty snad taky něco vážily, je to tak?

Nejlepší odpověď
anonym

Kdysi,když jsem pracovala v jednom týdeníku jsem měla možnost relikviář vidět ještě před zahájením restaurátoských prací na něm.Psal se rok 1991 a ten objekt byl ve stavu,kdy vážil sotva pár kg.Dnešní relikviář nemá prakticky s tím původním nic .Nejde o váhu,ale v podstatě se jedná o repliku…:D
Doplňuji:
Ostatky-třeba mumifikovaný ostatek prstu atd?Ostatní pozůstatky relikviáře byly jen shnilé trosky.

Další odpovědi
Drap

V žádném popisu jsem nikdy nenarazil na žádný údaj o váze. Zaleží na tom, zda plný či prázdný. Můj osobní odhad by byl cca 60 – 80 kg

SonsyMite

Myslím to, že vážil sotva pár kg. Čím to?