dudu

Kolik vás stála revize komínů?

Od 1.1. letošního roku nám vláda uložila pravidelné revize komínů. Na tuto problematiku reaguje článek na níže avizované adrese. Jen kvůli orientaci, zveřejněte prosím informaci o částkách, které jste za tento úkon zaplatili?
http://www.no­vinky.cz/bydle­ni/jak-na-to/235757-bez-revize-komina-riskujeme-nejen-pokutu-ale-i-ujmu-na-zdravi.html
Doplňuji:
Tuto otázu jsem zadal kvůli pocitu, že se v podstatě jedná o další zlodějnu. Matně si vzpomínám na dobu, kdy za patnácti-korunový měsíční poplatek pravidelně kominíci obcházeli všechny domácnosti a zapojené komíny zkontrolovali, ale především vymetli. Dnes tohoto řemeslníka musíme předem objednat – ten komín laskavě prokoukne /v lepším případě i protáhne/ a poté majiteli vydá bumážku, že může tuto součást své nemovitosti rok udržovat v provozuschopném stavu. Ale pokud mu čilou náhodou chytnou saze, stejně je na viníkem?

Nejlepší odpověď
anonym

Mam 2 kminy. Ke krbu a kotli.
Na jare jsme platili dohromady i s vycistenim a revizi 500 kc.
Pan kominik ale rekl, ze je je kominiku malo a prace hodne. A ze od pristiho roku bude vse drazsi. Ale , ze bude delat i to , ze kdyz si majitele vycisti sami .. , pak prijde on , zkontroluje ( ale opravdu zkontroluje ) , popripade docisti a da revizi. Cena zustane 500 kc.
Tak jsem se rozhodla .. , a syn poleze pristi rok na strechu. 🙂 -iv-

Další odpovědi
annas

Máme dva komíny – jeden k plynovému kotli, druhý ke kotli na pevná paliva (už se v něm netopí). Ještě kominík zkontroloval plynový bojler – vše za Kč 700.

anonym

Částku nevím,proto že se to platí z fondu údržby a oprav BD.Co ale vím,že jsem mistra kominického upozornil,že jeho poviností je po sobě uklidit nepořádek,který svým zásahem způsobil. Řekl jsem mu,že mu nepodepíši dokud nebude vše v pořádku. Koukal jako vyoraná myš,ale chopil se svého nářadíčka.

Drap

Něco přes osum set

hanulka11

já 500kč

Heřman

nám 600,– Kč

Petrejk