fira

Kolik tun váží autobus? Nemusí to být samozřejmě přesně protože záleží na tipu.

Nejlepší odpověď
jakotyty

Něco o tom vím,takže např.bus Karosa má provozní váhu 10200 kg,celkovou i s cestujícímí 18000kg. Autobus Solaris 10500/18800kg a jeho větší kloubový Solaris váží 15500kg a obsazený 24000kg.

Další odpovědi
tom004

Kamarád jezdí s Neoplanem a říká,že váží 8,5 tuny. Jenom nevím,jestli prázdný,nebo obsazený,tak budu hádat,že prázdný.

quentos

v průměru okolo 7 tun, ale existujou i velký krávy od 11 do 14 tun (a k tomu přidejme dalších 7,35 t, když dovnitř nacpete 84 lidí).

http://wiki.an­swers.com/Q/How_m­uch_does_a_scho­ol_bus_weigh

Děda Louda

Prostě si tedy tipni a máš to.