kulichuck

Kolik toho mam sníst

Učili jsem se že dítě by mělo sníst 12 000– 14 000 KJ denně.
Je problém když sní něco kolem 16 000 a ž 17 000KJ?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Problém to určitě není,pokud ty kalorie zase spálí nějakou fyzickou aktivitou.Ale určitě by se dítě nemělo přejídat,protože tím si tělo vytváří nové tukové buňky,kterých se pak těžko zbavuje a v dospělosti s tím bude mít problém v podobě sklonu k tloustnutí a pokud si bude chtít udržet postavu,tak bude věčně na dietách.Záleží také na genetických dispozicích.

Další odpovědi
hanulka11

pokud bude trvale přijímat víc kalorií hrozí tloustnutí

MacaM

Pokud bude dobře zacházet s tuky, bude mít v pořádku spalování, tedy sportovat, dostatečně pít, tak si myslím, že to nebude vadit. Každý organisnus je jiný a tak se držet striktně tabulek nelze. Pokud je zdravé, má vyvážený jídelníček a výdej energie, nevidím problém.

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou