Miroslavst

Kolik to stálo?

Včera jsme se bavili, že jsem koupil 10 litrů benzínu za 80,– a zajel do města na nákup. Máslo za deset, chleba za 4,20 mléko za 2 kačky, rohlík myslím za dvaceťák, cukr za 7,30 a prášek na praní taky kolem sedmi korun.
Máma mi dala pět korun, abych si koupil po cestě do školy svačinu. 2 rohlíky a 10deka salámu.
Na vánoce kapra-kilo za dvacku.
Kolik v té době (řekněme 1985) stálo kuře, kilo masa?

Nejlepší odpověď
kropitko

Já myslím,že asi tak jako ten kapr.
Našla jsem něco k počteníčku
http://www.po­bavse.estranky­.cz/stranka/k-zamysleni_____

Další odpovědi
anonym

Na Letné(Praha7) byl veliký plakát(takový dnešní bilboard)- na něm nápis"NAFTA – PALIVO BUDOUCNOSTI".
To bylo v době,kdy stál 1 litr 1.80 Kčs.

Elekrikář

Benzín byl za 2kč litr v roce 63 . To už není pravda 1 kg svíčkové 4O.-Kč jenže musel mit známého řezníka, Bůček 2O.-kč Filé Kg 20.-Kč Mleté 20.-Kč sáček kafe.- 8.- kč Kuře 30.-Kč Mněkký salám 32.- Turista 6O.-Kč za 1 kg Byla doba že u řezníka se dalo koupit jen mleté, bůček,a Kuře, ale né vždy. Játra jsem vozil z DDR u nás to bylo nedostatkové zboží.

matymaty

Máte facebook? Tady se blbě píše,rád bych si o tom nějak promluvil tam.Děkuju