allayne

Kolik to je?

Činnost osob vykonávaná v rozsahu, který zakládá účast na pojištění.

Odpovědi
standa

Pokud vaše otázce směřuje k počtu let, které je nutné ´odpracovat´ pro potřeby nároku na důchod, tak mrkněte do zdroje.

Pokud si chcete předběžně vypočítat výši důchodu, tak zkuste tuto kalkulačku:

http://www.fi­nance.cz/ducho­dy-a-penze/financni-kalkulacky/vypocet-duchodu/

Zdroj: http://www.vy­plata.cz/duchod/d­obaduchodoveho­pojisteni.php

Jambalaya

Já myslím Stando, že to není o výpočtu důchodu, ale možná se pletu. Otázka je velmi nejasně položená.
Já bych odpověděla takto:
Takovouto činností je především zaměstnanecký poměr, HPP, VPP a DPČ, pokud se nejedná o práci malého rozsahu.
Dále je to činnost na ŽL, a některé druhy činností, které lze vykonávat bez ŽL, např. činnosti dle autorského zákona, lékaři, právníci atd. pokud činnost vykonávají soustavně. Rovněž třeba práce hospodyně či hlídání dětí apod. Povinnou účast na pojištění však nezakládá např. činnost v oblasti pronájmů či obchodování z cennými papíry, i když je vykonávána soustavně.

Otázka „kolik to je“ je blbost 🙂, protože to může být pokaždé úplně jiná částka 🙂