Funna

Kolik tělních otvorů má člověk?

Opravdu by mě zajímala seriózní odpověď, co všechno se do toho počítá. Např. bere se nos za 2, nebo jeden otvor? A co slzné kanálky, taky se do toho počítají? Někde jsme četla opověď 16, ale to mi připadá strašně moc. Na co všechno si (kromě těch 2 dole) vzpomenete?
Doplňuji:
póry v kůži nebudeme počítat, ty běžným okem vidět nejsou…já jsem napočítala 2× uši, 2× nos, 1× ústa, 2× vývody z vylučovacích orgánů, 2× slzní kanálky (tam je ta dírka vidět i bez mikroskopu, proto je počítám, ale to je jen 9, kde vzít těch zbylých 5?

Nejlepší odpověď
brillant

u muže 7 a u ženy 8

  • nosní dírky 2×
  • ústa 1×
    • uši 2×
    • anál 1×
    • močové vyústění 1×
    • u žen + „rozmnožovací otvor“ 1×

Doplňuji:
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Bo­dy_orifice

Další odpovědi
mirlin

Člověk " nemá ale vážená " Funna " otvory.
mirlin

anonym

co třeba ústa, uši, kdyby se počítaly i potní otvory, tak je toho hafo.

david22

Funna: a kolik máš ty otvorů? :)

Sopka

Když nic , tak mi tvé reakce připadají trochu úchylné.
Nešlo ti pouze o upřednostňování ! " otvoru ! " penisu.

fcoop

brilliant – ta tvá položka v seznamu:" rozmnožovací otvor 1× " to opravdu nemá chybu.
Teď si vezmu svoji oblíbenou bouchačku ráže 45 (všimni si – taky otvor) a půjdu si někam do ústraní a do hlavy vyhotovit další otvor – mohl by se jmenovat „ukončovací otvor“
Bude taky 1×,páč víc jich nestihnu.

annas

Guillaume Apollinaire – Devět bran tvého těla

Ty to nevíš, má panno, že do tvého těla vede devět bran
Dvě z nich jsou pro mne zapečetěny, však sedm z těch bran znám …
......
Ó brány, otevřete se na můj hlas
Jsem pán

Všech klíčů od devíti bran.

Výraz „rozmnožovací otvor“ byla jedna z odpovědí na stejnou otázku v pořadu Nikdo není dokonalý.

Nikdo není dokonalým, kdo se nesnaží být dokonalejším. -))

Fienir

Myslím, že chlapi mají stejný počet otvorů jako ženy.

Funna

Mirlin…a co má? neznám přesný vědecký termín, nechám se poučit..

Sopka…nechápu tvou reakci…nešlo…ta poznámka „a čím chlapi čirají?“ byla má chybná reakce na odpověď briliant „rozmnožovací otvor u žen“…v mé otázce máš napsané „jde mi o serióní odpověď“…nejsem žádný puberťák, taková kravina by mne nenapadla!

Funna

hmm…a chlapi čurají čím?? taky tam mají otvor