kolik takových prvenství už máme a v čem?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/280997-cesko-ma-nejkrasnejsi-znamku-na-svete.html

Nejlepší odpověď
annas

Negativních zpráv a bulváru je kolem nás dost, poslední alkoholová aféra, takže něco pozitivního. Naši Mistři dokázali, že umí…
pěkná známka a svět ji ocenil.

  1. Máme prvenství v tom, že jsme jednou z nejateistič­tějších zemí na světě. …
  2. Prvenství a rekordy. – součást národní expozice na EXPO 2010 v Šanghaji.

    První keramika a první tkaniny na světě – byly objeveny ve Věstonicích

    Hokejový turnaj století v Naganu – vyhrálo Česko, kde je hokej národním sportem

    Nejdéle nepřekonaný světový rekord – v roce 1983 ho zaběhla J. Kratochvílová na 800 m

    80 % světové produkce piva nese jméno PILS – české pivo je všude synonymem kvality

    Český křišťál a design skla – je znám v galeriích i domácnostech všech kontinentů

  3. Česká společenská Nej v různých oblastech a dobách – viz odkaz

http://www.jin­drichpolak.wz­.cz/encyklope­die/crnejspolec­nost.php

Další odpovědi
anonym

Když je dnes ten Světový den pošty, hodí se připomenout, že v této výtvarné disciplině jsme vždy měli tradici a světové úspěchy. www.najdidatum­.info/svetovy-den-posty