Matthew

Kolik tak elektřiny spotřebuje domácí počítač ??? :)

Přišlo placení za celý měsíc a ukázalo se (máme barák rozdělený do dvou částí) jedna místnost, kde se používá jenom domácí počítač zhruba 10–12 denně, a to převyšuje náklady celé domácnosti v druhé části jako je pračka, sporák, konvice, světla, televize a xx dalšího. Je to vůbec možné, aby jeden počítač měl větší spotřebu než dohromady všechno ostatního ??? :)
Doplňuji:
Mám docela hodně starý počítač, žádná herní mašina to není a je spíše používán na word, excel a klasické věci jako prohlížení emailů. Neříkám, že bych si něco čas od času nezahrál ale s parametry :

MS WINDOWS XP HOME SP3
Intel Celeron CPU 430 1.80GHz, 1.0GB RAM

si nemyslím že by můj počítač trhal rekordy ve spotřebě eletriky.

Nejlepší odpověď
brillant

Spotřeby elektřiny
http://extrahar­dware.cnews.cz/e­lektrina-kolik-vas-stoji

Další odpovědi
freek_zr

To záleží na odběru jednotlivých spotřebičů a odběru PC. Pokud máš „Herní mašinu“ zaplou 10–12hod denně vč monitoru a ost. příslušenství, dovedu si třeba představit spotřebu 31dnu11hod*200W= 68kWh*cca 5kč/kwh=340,– / měsíc… Ale nejlépe je si to přeměřit např. Wattmetrem :)

viz. http://www.ex­treme.outervi­sion.com/PSUEn­gine

huxa

můj notebook má v klidu kolem 30W, v akci 80 a i více. Hodně závisí na tom, jaké máš součástky v PC, ale to, co uvádí Michal je hodně zavádějící. Dnešní PC se pohybují už kolem 500W.
Doplňuji:
ještě reakce na zjentek-nesmí se počítat s tím, že jedou všechny spotřebiče ve vedlejší místnosti stejnou dobu, jako PC.

Michal Kole

notebook do 60 W, stolní kolem 100 W a výše

zjentek

je nemožné,aby měl vyšší spotřebu než vše ostatní v průměrné domácnosti. Nicméně spotřebu PC ovlivňuje široká škála faktorů a rozdíly jsou tedy markantní.

pusinka50

Zpočítala jsem díky půjčenému voltérmetru, či jak se to zařízení jmenuje, že za 1 hod PC spotřebuje 0,5 kwH, bez repráků, repráky berou hodně, možná i 1,5 kw/hod. To je hodně. Stačí to spočítat na hodiny za měsíc a vynásobit to cenou a člověk nestačí koukat.
Notebook bere o půlku méně

www

Každý počítač má svůj zdroj, dimenzovaný na jeho spotřebu.
Tato spotřeba se nedá nijak zvlášť přesáhnout, zařízení by vyplo.

cochee

Vidíš, že zde co rádce, to jiný odhad. Máš starý nijak výkonný PC, takže bych to odhadoval nejspíš jako Michal Kole, ale víš co – půjč nebo kup si zásuvkový wattmetr a budeš mít za chvíli jasno. Nejlevnější začínají cenově od tří stovek, i méně.

wolodyjovsky

ještě tu nikdo nezmínil, že různé předřazené záložní zdroje mohou výrazně zvyšovat spotřebu

huxa

tvůj PC bych tipl tak na 200W. Podívej se na svůj zdroj, kolik má W a potom můžeš jen a jen ubírat :) koukni se na brillanta-5 let staré informace sem ti dá… potom se nemůžeš divit, že má superherní PC spotřebu max. 430W, přestože se teď vyrábí pro herní PC zdroje 1000W a výš :)

led

k tomu treba ešte pripočítať monitor
klasický CRT je žrút
10–12 hodín denne, to je od 2,5kWh do 3kWh denne
pri ČEZ (v Prahe) to znamená:
rok..........­.............­.............­.............2012­........2013
cena za kWh elektřiny....­.............­...4,83 Kč…4,9­5 Kč
měsíční paušál za dodávku + jistič..150 Kč­.....151,25 Kč
http://www.ce­nyenergie.cz/e­lektrina/ceny-elektriny-2013-o-kolik-zdrazuji-dominantni-dodavatele.aspx

cochee

Novější údaje: http://www.x-computers.eu/s/re­cenze/zdroje/12-08-28spotreba-skutecnych-sestav/recenze