Kolik stran má skutečně kniha Podkoní a žák ?

Na internetu jsem našel, že 46, potom 41 a nakonec jsem si stáhl PDFko
kde je stran 18. Mohl by mi někdo napsat, kolik stran skutečně má?

Děkuji
Doplňuji:
Děkuji. Zajímaly by mě ještě Tyrolské elegie od Borovského. Někde maji 9 stran, někde 157, jinde zase 46, 14 či 38.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Národní knihovna Praha by o tom měla něco vědět: podle jejího katalogu má kniha 38 stran, což by zhruba odpovídalo i tomu PDFku (ve formátu .pdf bývají knihy naskenované a jedna stránka ve scanu - obvykle formát A4 - tedy odpovídá dvěma stránkám v knize, což se zhruba shoduje). Důvod rozdílu mezi 38, 41 a 46 stranami bude tkvět v různých vydáních (různých použitých fontech, rozdílných formátech, absence či přítomnost předmluvy, obsahu apod.)
Doplňuji:
Tyroslké elegie: podle téhož katalogu sedm stran, v jiném vydání 12 (opět zřejmě rozdílný font, přítomnost předmluvy/doslovu apod.). Uvádí-li se někde 146, jedná se patrně o počet stran Borovského básnické sbírky, do nichž byly Tyroslké elegie zahrnuty. Tyrolské elegie jsou ostatně ke stažení zde - uvidíte sám: www.sesity.net/…

Zdroj: http://aleph.nkp.cz/F/9DE5XDP5 MFVCLGKJAJHUXM2K98HX8NVYKKCK3R SURCVN5YVUBF-33990?func=full-s et-set&set_number=073429&set_e ntry=000001&format=999

Další odpovědi:

Stříbrný

Pokud neuvedeš jaké konkrétní vydání máš na mysli, tak je otázka nesmyslná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.