bolak

Kolik století potrvá než si američani a angličani přestanou navzájem rozumět?

Nejlepší odpověď
anonym

Obecně – vzhledem ke stále se rozvíjející globální komunikaci to předpokládat nelze.
V lokálních (místně) případech tomu tak už ale je – příslušníci uzavřených komunit imigrantů anglicky v mnoha případech neumí…
😉

Další odpovědi
beer

Podle mého názoru naopak dojde k tomu, že i angličtina bude stále více „globalizována“.

MK44

K diverzifikaci jazyků dochází tam, kde části populace, původně žijící pohromadě, ztrácí kontakt mezi sebou. K tomu docházelo v dobách „kolonizačních“, kdy to z Británíe do Ameriky bylo tři týdny lodí a do Austrálie tři měsíce. Žádný telefon, mail, noviny, internet, filmy, rozhlas, televize…

Dnes je trend spíše opačný. Otázka je, které z nářečí bude hrát první housle, bude mít největší vliv.