pizlicka

Kolik stoji projektová dokumentacea energetický posudek?

Ráda bych chtěla využít zelenou usporám,ale vyžadují projektovou dokumentaci,a energeticky posudek.prosim vas nevite,kolik PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE a ENERGETICKY POSUDEK stojí??jedná se o maly dům-okna,dveře,za­teplení.Děkuji.

Odpovědi
gecco

Kolik stojí projekt? – ale projekt na CO?
😉
S energetickým posudkem je odhad jednodušší – počítej 5 – 15 tisíc („malý dům“ taky není zrovna určitý termín).
___
Tady – http://www.mpo-enex.cz/exper­ti/ExpertList­.aspx – si najdi ´energetického specialistu´ z okolí a se svými požadavky se na něj obrať…
😉

led

Pokiaľ kupujete hotovú projektovú dokumentáciu, všetky vyjadrenia od statika, cez elektrikára, vodára, kurenára, hasiča až po energetika by mala obsahovať.
Veľa ľudí v snahe ušetriť kupuje bez vyjadrení, ktoré ale potrebuje ku schváleniu stavby takže v skutočnosti zaplatia viac.
Kupujte radšej kompletný balík projektovej dokumentácie. Ceny sú rôzne. Pozrite si napríklad v kníhkupectvách, knižnicia katalogy domov, bývajú tam uvedené aj ceny samostatných projektov.
Dodatok:
Pokiaľ vaša otázka je o zateplení rodinného domu spojenú s výmenou okien a dverí, cena záleží od konkrétnej firmy, ktorá zateplenie bude vykonávať. Iný kraj, iný mrav.