Nastartuj

Kolik stoji prepis nemovitosti konkretne garaze

Dobry den nevite nekdo kolik stoji prepis nemovitosti konkretne garaze a jak mam postupovat pri prepisu kupuji dvougaraz za 90.000kc a mam strach aby nenaletel podvodnikovy,je­likoz tech je dnes 90% a 90.000kc je pro mne hodne penez pracoval jsem na to cele 2 roky dekuji

Odpovědi
anonym

V případě úplatného převodu vlastnického práva se hradí daň z převodu nemovitostí, a to ve výši 3% z ceny stanovené dle znaleckého posudku (tento si budete muset nechat vypracovat znalcem z oboru odhadu nemovitostí) popř. z kupní ceny, .....

více na …

Zdroj: http://www.re­alitnidum.cz/re­alitni-poradna/jak-velky-budu-platit-poplatek-za-prepis-bytu

Hlada

Jako kupující neplatíte nic, pokud se nedohodnete jinak. Poplatek 1000 Kč za vklad do katastru a daň z převodu nemovitosti platí prodávající, kupující je za zaplacení ručitelem. Pro vás je rizikovým krokem uložení peněz po dobu vyžízení vkladu. Na to neexistuje žádný předpis. S prodávajícím se můžete dohodnout jakkoli. Jestli máte obavu, využijte placenou službu notáře nebo advokáta.