lola

Kolik stojí porod do vody?

Kamarádka je z prahy a chtěla by rodit do vody,jen nějak nemůže zjistit kolik to stojí?

Odpovědi
dědapetr

Ceník výkonů, zboží a služeb – gynekologicko-porodnické oddělení
http://www.al­meda.cz/ceniky/ce­nik-vykonu-zbozi-a-sluzeb-gynekologicko-porodnicke-oddeleni.html

Deli

Milá Lolo,
kolem porodů, porodnic a vůbec českého porodnictví jsem se několik let motala v pozici duly. Již 3 roky se této praxi nevěnuji, takže se mohlo něco změnit, ale pokud vím, porod do vody není nikde v ČR legálně umožněn. Využití vodní lázně nabízí mnoho porodnic, ale jde o využití vany jen v první době porodní – tedy v době otvírací. Jakmile je situace zralá k vlastnímu vypuzení dítěte (2.doba porodní), bývá rodička z vany vyhnána a rodí na porodním lůžku či – nabízí-li to porodníce – v posteli v poloze dle svého výběru.
Ať zkusí kamarádka oslovit s tímto dotazem pražské aktivní duly (na www.duly.cz), třeba jí poradí lépe. Pokroková bývala vždy porodnice ve Vrchlabí, nevím, jak je to dnes…