Nedo

Kolik stojí nejdražší právníci v ČR?

Když bych si chtěl najmout nějakého opravdu špičkového právníka, někoho na úrovni Sokola, nebo tak, kolik to tak zhruba může stát na hodinu?

Nejlepší odpověď
Drap

Lze spíše jen odhadovat. Ceny se stanovují dohodou. špičkoví právníci údajně účtují cca 3 – 5000 za hodinu.

Další odpovědi
arygnoc

Drap:

špičkoví právnici si neúčtujú hodiny, ale prípad (kauzu, cena za úspech, cena za neúspech).
Treba počítať so šesťmiestnymi ciframi v euro, v prípade majetkových sporov (alebo kde i prachy) i s percentuálnym podielom.

zzzzz

mají na to tabulky, jenže takový právník tě nepustí ani přes práh. Já myslím že, podle tabulek moc nejedou, spíš bych řekla, že tak nějak berou provize bokem. Už si viděl Sokola hájit obyčejného člověka, pokud mu to přidělí, tak tam za sebe pošle nějakého začátečníka.

Michálek1245

Ti nejdražší právníci pro vás stejně pracovat nebudou, tak proč byste je potřeboval? Ti jsou totiž vybookování na dlouho dopředu a kvůli tomu se k nim prakticky nedostanete. Ale doporučuji třeba advokátní kancelář zde https://www.ci­kr.cz/ kde jsou fakt právníci na svém místě a ještě kromě toho, nejsou zase tak moc drazí. 🙂 Jinak se ty ceny samozřejmě pohybují v tisících za hodinu.

Nedo

Tak Drapův odhad mi připadá SILNĚ podhodnocenej.