smoulinkaq

kolik stoji lidský život?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze vyčíslit. Bylo by nutné určit nejprve kritéria, podle kterých se bude počítat.život nejde dost dobře koupit, tudíž ani ne prodat.

Další odpovědi
Sarrow

Je směšné dávat životu finanční hodnotu ;)

KalonCZ

Mnozí tvrdí, že cena života je nevyčíslitelná, neboť dar života je jednou z nejfantastič­tějších, nejkouzelnějších a nejvýznamnějších věcí na světě (opravím se, dar života je to nejcennější). A to vše snad už jen z toho důvodu, že takovýto „dárek“ dostaneš jen jednou s možností ztratit jej (život jsme si nedali, a proto bychom si jej neměli ani sami brát, to jen tak pro sebevrahy).

Dále by se dala cena života určit dle toho, jak jsi svůj dar využil. Někdo toho kupříkladu hodně dokázal, druhý jen nečinně existoval. Čí život má větší cenu? Z hlediska prvního je mezi oběma cenami rovnítko, ale z hlediska druhého bude mít život pilného človíčka asi větší cenu.

Reference na seriál:
Kdo zná britský seriál Red Dwarf/Červený trpaslík, jistě viděl epizodu „Inkvizitor“, jejíž příběh nám odhaluje androida bloudícího vesmírem a soudícího každou žijící bytost, zda má, nebo nemá právo na život.
Krátká ukázka: http://www.you­tube.com/watch?v=6kBQvbp­rIrU

led

Hodnota ľudského života má rôznu cenu. Možno budete mať výhradu (zjavne určite) voči môjmu príspevku. Hovorí sa, že hodnota ľudského života sa nedá vyčísliť, ale je to naozaj pravda? Nie je. Záleží od hodnotiteľa, každý má iné kritériá. Tak ako vojaci, tak i politici a ekonómovia vychádzajú zo svojich prác s ich pohľadom na hodnotou ľudského života – vojaka, občana, pracovníka…človek je až na konci…
Znie to tvrdo, ale žiaľ taká je realita.
Hodnota ekonomická-
Uvádzam ju ako prvú, pretože všetko okolo nás, či už v celosvetovom meradle alebo lokálnom sa točí okolo peňazí…
Môžte hodnotiť napríklad „náklady na prevádzku“, „zisk z činnosti“ a podľa pomeru zhodnotiť kladnú alebo zápornú hodnotu ľudského života.
Hodnota morálna, umelecká-
Hodnota umeleckej tvorby zvyšuje i hodnotu samotného tvorcu
Hodnota iného človeka „mojimi“ očami-
každý, teda správne by malo byť skoro každý, človek hodnotí iného človeka svojim pohľadom, či pohľadom od iných prevzatým, nie vždy to musí súhlasiť s iným hodnotením, či už vlastným z inej situácie, alebo pohľadom iného človeka.
Sebahodnota- každý pozeráme na svoj život a na jeho hodnotu vlastnými očami a má pre nás samotných svoju cenu. Tú najvyššiu – cenu bytia.

autacek

Neumíš hledat ? Není to tak dávno co se to tu řešilo.

Tom20

No,ten můj asi tak 250 tisíc korun :D

MK44

Vlastní bývá k nezaplacení. Druhých podle toho, co se z něho dá vytřískat.
Že jsou to od začátku hloupé úvahy? Jsou! Podle toho to taky na světě vypadá.

nonnel

Podívej se, kolik stojí eutanazie.

BeryBery

Pokud jste schopna položit si takovou otázku, resp. ostatním, je to vážné. Trvám na tom, že lidský život nemá s penězi nic společného. Ačkoliv se dodnes mění jeden člověk třeba za tři kozy, podle mne ho lze vyvážit pouze dalším lidským životem.